Pomoc Problem ze znalezieniem pliku po ściągnięciu JDownloaderem na Qnap TS-251+

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Wujor

Entry Technician
Q Associate
30 Kwiecień 2020
38
1
8
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam mam problem ze znalezieniem pliku który ściągnąłem programem JDownloader na Qnap TS-251+. Plik z poziomu Jdownloadera można odtworzyć jest on zapisany niby w ścieżce /share/CACHEDEV2_DATA/Filmy ale za pomocą Putty przez MC jak i w file station nie mogę znaleść pliku który ściągnąłem.. Pomógł by ktoś? przesyłam screeny.
wvme3a4v0o1q.png
r6g9b3lshmq8.png
o1cntywni5jd.png
e4he3d02k3tv.png
nxuunschl1jx.png
90zkt48bpv1i.png
zj1rcegmzzib.png
 
ibajfz4jep50.png

a więc tak... ścieżka którą podałem w jdownloader do zapisu plików czyli /share/CACHEDEV2_DATA/Filmy nie pokazywała tego pliku który ściągnąłem. Tak samo polecenie "find / -name *mkv | grep -i nasmert" nie znajdowało pliku.. niby jest ale go nie ma.. i tak rozwiązałem ten problem w inny sposób.
Mianowicie w programie jdownloader kliknąłem prawym myszki na plik który się ściągnął wybrałem inne/Połącz, tworząc nowy pakiet. dałem tam ścieżkę root/downloads po czym przeniosło mi ten plik do folderu root/downloads. wchodząc później przez MC do folderu /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HD_STATION/root/downloads plik nagle się pojawił i teraz jak wpisuję komendę "find / -name *mkv | grep -i nasmert" znalazło film w ścieżce /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HD_Station/root/Downloads/Tantsy.nasmert.2017.PL.1080p.WEB-DL.x264.DD2.0-FOX.mkv. ot to teraz mogę go przerzucić za pomocą MC do swojego folderu z filmami.. jednak dalej nie wiem czemu po ustawieniu folderu ściągania /share/CACHEDEV2_DATA/Filmy nie zapisało go tam tylko tyle kombinowania było trzeba robić żeby dojść jak go znaleść. Jeśli ktoś ma pomysł na naprawienie tego żeby plik się od razu zapisywał do tego folderu co chcemy niech da znać. Pozdrawiam :)

screeny niżej.
2bmdz0kqzquz.png
z5k52d7spexp.png
qydnb00m0512.png
tn47494czf9v.png
 
wniosek jest prosty - program działa w chroocie i jest upośledzony
polecam przenieść się na dockera, gdzie to działa po prostu.
a wyjaśnisz dokładniej co to docker? jak na niego przejść bo nie jestem wymiataczem w tych sprawach i się uczę cały czas szukając po necie rozwiązań.
 
zakładając że masz minimum 4 GB RAMu - nie masz ? dokup - warto !
idziesz do appcenter - instalujesz Container Station - to wirtualne maszyna wewnątrz twojego komputera - ale tracisz mniej niż gdybyś robił pełną wirtualizację.

1. instalujesz bardziej wygodny i zrozumiały manager dla dockerów (musisz mieć włączone Container station) nazywa się portainer - łatwiej będzie przez SSHa:
Bash:
docker volume create portainer
docker run -d -p 9000:9000 --name portainer -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v portainer:/data --restart=always portainer/portainer
dzięki temu masz ładny i sensowny interfejs dostępny pod adresem http://adres_QNAP:9000/

upload_2020-8-9_21-49-47.png


upload_2020-8-9_21-50-6.png


2. następnie dalej w SSH instalujesz jdownloader'a
zamieniasz UUUUU na swoje /share/Filmy - czy tam gdzie chcesz żeby ci pobierało
Kod:
docker volume create jdownloader_config
docker create \
 --name jdownloader \
 --cpus=".5" \
 --memory=256m \ 
 --restart=unless-stopped \
 -v UUUUU:/root/Downloads \
 -v jdownloader_config:/opt/JDownloader/cfg  \
 -u 0 \
 -e TZ=Europe/Warsaw \
 jaymoulin/jdownloader

następnie musisz powiedziec jdownloaderowi że ma się podpiąc do Twojego konta na stronie my.jdownloader.org, dalej w SSH
Kod:
#auth in jdownloader container
docker exec jdownloader configure TWÓJEM@IL HASLODOTEGOKONTA

góra po minucie - powienien ci się pokazać na stronie my.jdownloader

upload_2020-8-9_21-56-42.png


czasami leci update który trwa ... poczekaj z 10 minut albo sprawdz w logach
upload_2020-8-9_21-57-49.png


upload_2020-8-9_21-58-11.png


jak skończy przewijać - tzn ze skończył
tam tez możesz zobaczyc ewentualnie błędy/problemy

jdownlaoder nie odpowiada ? to dajesz restart w portainerze
upload_2020-8-9_21-59-33.png


a po co to wszystko ? żeby było wygodnie !

chcesz więcej fajnych zabawek ? prosze bardzo : Rozwiązany - Moje dockery
 
  • Lubię to
Reakcje: alt
wpisałem tą komendę w putty "docker run -d -p 9000:9000 --name portainer -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v portainer:/data --restart=always portainer/portainer" zainstalowało mi w container station pointera i wygląda to tak. jak kliknę w łączę to przekierowywuje mnie do strony internetowej
b1i42wkhw4do.png
kf6t95f32r25.png

co dalej ? bo jak wpisuję w putty tą komendę "
  1. #auth in jdownloader container to nic się nie robi
a jak wpiszę tą docker exec jdownloader configure TWÓJEM@IL HASLODOTEGOKONTA ze swoim mailem i hasłem to wyświetla no such container jdownloader
 
LOCAL w portainer

ostatnie polecenie mówi że , nie ma dockera o nazwie jdownloader - bo go pewnie nie wklepałeś do końca albo sam kontner nie skończył pierwszej inicjacji.

polecenia trzeba wykonywać po kolei - bezmyślne klepanie nie pomoże - tutaj wszystko jest ważne i w musi wykonane w poprawnej kolejności.
 
ok wygląda to tak
y5rei4lih1lq.png

dq8jln60m2s3.png

jeszcze mi nie pokazało drugiego jdownloader na stronie.
cxjenmzhi47t.png

ścieżkę podałem /share/Filmy/root/Download dobra? czy miałem podać poprostu tylko share/Filmy ?
-v share/Filmy/root/Downloads \ dokładnie to taką
 
wlepie przykład
Kod:
docker volume create jdownloader_config
docker create \
 --name jdownloader \
 --cpus=".5" \
 --memory=256m \ 
 --restart=unless-stopped \
 -v /Bank/JDownloader:/root/Downloads \
 -v jdownloader_config:/opt/JDownloader/cfg  \
 -u 0 \
 -e TZ=Europe/Warsaw \
 jaymoulin/jdownloader


#auth in jdownloader container
docker exec jdownloader configure pigers@gmail.com xxxxxxxxxx
 
  1. docker volume create jdownloader_config
  2. docker create \
  3. --name jdownloader \
  4. --cpus=".5" \
  5. --memory=256m \
  6. --restart=unless-stopped \
  7. -v share/Filmy
  8. -v jdownloader_config:/opt/JDownloader/cfg \
  9. -u 0 \
  10. -e TZ=Europe/Warsaw \
  11. jaymoulin/jdownloader


  12. #auth in jdownloader container
  13. docker exec jdownloader configure XXX@gmail.com XXXXXXXXX
u mnie jest tak ale pliki zapisują się w folderze /Kontener/container-station-data/lib/docker/overlay2/0dfd19c693a3ada235518178b35b68c3b565143990176212e671262ea48f6a8f/diff/opt/JDownloader

a chciałbym żeby się zapisywały do folderu /Filmy tylko nie jakieś podkatalogi :/
 
upload_2020-8-10_12-10-13.png

zamieniasz UUUUU na swoje /share/Filmy - czy tam gdzie chcesz żeby ci pobierało
to teraz łopatologicznie
-v to infromacja dla dockera - słuchaj folder z lewej ma być widoczny w kontenerze jako ten po prawej
/Bank/JDownloader:/root/Downloads \

widzisz gdzie popełniłeś 3 błędy ?
1. brakuje / przed share/Filmy
2. brakuje : i częsci po prawej /root/Downloads
3. brakuje spacji i ukośnika na końcu lini

finalnie ta linia powinna wyglądać"
-v /share/Filmy:/root/Downloads \

wiem , nie jest to łatwe, ale uwierz - zaprocentuje to w przyszłości.

Popraw całe duże polecenie pod siebie i wklej je tutaj - mamy takie fajne tagi CODE w kwadratowych nawiasach ;)
 
a więc tak to wygląda u mnie wpisałem te komendy co mi pokazałeś tylko zmieniłem na share/JDOWNLOADER:/root/Downloads \
mrj4sf6u8r45.png

ściągnąłem piosenkę z youtuba na spróbę to ściągnęło do folderu takiego
fehctd4ejdox.png

a chcę żeby mi ściągało od razu do tego folderu JDOWNLOADERjak poniżej nie pod katalogami jakimiś tylko w pozycji DataVol2/JDOWNLOADER
y6dyv7mmsazt.png

a tu są ustawienia kontenera jdownloader
frnet8zm81b9.png
 
dobra - widzę że deweloper dockera zmienił bardzo dużo - Docker Hub

Kod:
docker run -d --init --restart=always -v </path/to/downloads>:/opt/JDownloader/Downloads -v </path/to/appdata/config>:/opt/JDownloader/cfg --name jdownloader -u $(id -u) -p 3129:3129 -e MYJD_USER=email@email.com -e MYJD_PASSWORD=bar -e MYJD_DEVICE_NAME=goofy jaymoulin/jdownloader

więc patrząc pod ciebie:
Kod:
docker run -d --init --restart=always \
-v /share/JDOWNLOADER:/opt/JDownloader/Downloads \
-v jdownloader_config:/opt/JDownloader/cfg \
--name jdownloader \
-u 1 \
-p 3129:3129 \
-e MYJD_USER=email@email.com \
-e MYJD_PASSWORD=PASSWORD \
-e MYJD_DEVICE_NAME=NazwaNaStronieMyJD \
jaymoulin/jdownloader
 
Kod:
docker run -d --init --restart=always -v </path/to/downloads>:/opt/JDownloader/Downloads -v </path/to/appdata/config>:/opt/JDownloader/cfg --name jdownloader -u $(id -u) -p 3129:3129 -e MYJD_USER=email@email.com -e MYJD_PASSWORD=bar -e MYJD_DEVICE_NAME=goofy jaymoulin/jdownloader

MYJD_USER=email@email.com wpisać swoj mail a w MYJD_PASSWORD=bar tu gdzie bar hasło?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jdownloader
  2. hd_station
  3. jdownloader putyy