Pomoc Synchronizacja migawek w zadaniu replikacji

koniu

Passing Basics
Beginner
24 Grudzień 2022
23
4
3
Jelenia Góra
maszyneria.pl
QNAP
TS-x64
Ethernet
10 GbE
W mojej sieci mam Ts-464 z qts, który działa jako główny NAS i 453d do przechowywania kopii zapasowych i replikacji migawek. Model 464 wykonuje migawki co godzinę i ma włączoną funkcję inteligentnego przechowywania wersji. Tu wszystko działa poprawnie i tak jak chcę.

Dodatkowo uruchomiona jest replikacja migawek na 453d. W zadaniu replikacji mam ustawione tak, że po zrobieniu lokalnej migawki wykonywana jest od razu replikacja. Wszystko to działa dobrze, ale nie tak jakbym chciał... Efekt jest taki, że na docelowym serwerze 453d mam 60 (tak to ustawiłem) kolejnych snapshotów robionych co godzinę (z ostatnich około 3 dni) ale wolałbym zsynchronizować migawki z serwera źródłowego 464 do 453d, aby mieć te same wersje, ponieważ w przypadku inteligentnego wersjonowania, niektóre lokalne migawki są usuwane lokalnie, ale nie zdalnie, i niestety istnieje rozbieżność. A dodatkowo na serwerze docelowym znajdują się migawki tylko z ostatnich 3 dni (te 60 godzinowych). Nie ma tam migawek tygodniowych, miesięcznych itd. Czy ktoś z Was rozwiązał podobny problem?