Pomoc TS-453 Pro słaby transfer

MarekS73

Passing Basics
Beginner
22 Lipiec 2015
22
4
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
przeczytałem już 80% wpisów w tym dziale i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Czy ktoś z Was wie dlaczego...

dla czego podczas kopiowania plików metodą drag and drop (PC Win 8 => QNAP) mam transfer na poziomie 70-75 MB/s
podczas gdy kopiując te same dane z tego samego PC-ta za pośrednictwem FTPa (założonego na QNAPie) transfer wynosi 106 MB/s
Znajdujący się na moim biurku MacBook Pro również potrafi kopiować dane na QNAPa z prędkością 106 MB/s.

Czy ktoś z Was wie co (i jak) należy zmienić w ustawieniach, żeby transfer pod Windowsami był taki sam jak przez FTP?
 
Dziękuję pigers za odpowiedź.
Wczoraj przeprowadziłem testy kopiowania z wyłączonym antywirusem (używam NODa ver. 8) i stwierdziłem, że nie wpływa on na wyniki transferu.

Przeczytałem link, który mi podesłałeś i (jeśli dobrze rozumiem tekst ang.) wynika z niego, że jeśli ma się uruchomioną usługę SMB2 to jednocześnie działa SMB3. Po uruchomieniu PS i sprawdzeniu statusu wygląda na to, że SMB2 działa. Używam Win 8.
1.jpg
 
Za pierwszym razem pomyliłem się wpisując parametr mrx..., ale za drugim poprawiłem pomyłkę.
Czy usługa została wg Ciebie zmieniona? Czy jest polecenia sprawdzające aktualny status?
System przeładowałem dopiero po uruchomieniu drugiego polecenia (czyli sc.exe... start= auto)

3.jpg
 
Jesteś bardziej cierpliwy ode mnie... dziękuję
Jesteś bardziej cierpliwy ode mnie... dziękuję.
Tym razem wszystko poszło jak należy, zresetowałem system i wykonałem (po zmianach sc.exe) trzy próby kopiowania z włączonym NODem i (kolejne trzy próby) z wyłączonym antywirem.

Transfer nie zmienił się; choć wydaje mi się, że wykres jest nieco „spokojniejszy”.

4.jpg 5.jpg
 
dobrze, PC załatwiony - teraz trzeba w QNAPie włączyć SMBv3
po ssh (stosowny temat jest na forum) trzeba wydać komende .... nie ma mnie przy NASie i nie moge sprawdzić
jak wyda się alias | grep smb to coś tam wypluje i tam jest smbv3 enable z tego co pamiętam.
 
Myślę, że sieć jest OK, skoro mój PC potrafi za pomocą protokołu FTP przerzucać pliki na QNAPa z prędkością 106 MB/s. MacBook jest jeszcze lepszy bo kopiuje i FTPem i spod findera na QNAPa z transferem 106 MB/s.
W sieci mam dwa gigabitowe przełączniki D-Linka typu smart. Pomiędzy switchami jest ztrunkowane łącze dwóch linków, a QNAP ma trunk czterech linków do switcha (ustawiłem tryb R-R).
 
Czary, mary to chyba :)
Udowodniłeś że Samba na połączeniu Makówa - stacja NAS jest wydajna.
FTP na połączeniu PC - NAS też

Więc teraz opisz jak wygląda kabelkologia u ciebie. Tj jak to wszystko jest spięte. Bo jak wszyscy tu wiemy o prędkości dysków sieciowych w 99% decyduje sieć.
Dla świętego spokoju zrób test PC-NAS na krótko - czyli kabel w nas i kabel w PC bez urządzeń pośredniczących.
Aby to zrobić musisz na NASie i PC ustawić na sztywno adresy.