Pomoc TS-239 PRO i TS-259 PRO żywe inaczej

kolatek2

Entry Technician
Q Associate
19 Lipiec 2012
44
1
8
Witam wszystkich mniej lub bardziej szczęśliwych użytkowników sprzętu QNAP, zarazem zwracam się z zapytaniem czy może ktoś polecić jakiś serwis który podjąłby się naprawy tych dwóch urządzeń? FEN i EPA zaproponowały wymianę płyt głównych za jakieś kosmiczne pieniądze przewyższające koszt zakupu nowych NAS-ów, Szukam jakiejś alternatywy. Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 
Tak jak pisałem żywe inaczej czyli martwe :-( a dokładniej podczas włączania w 239 wentylator startuje i chodzi do chwili wyłączenia w 259 podczas włączania wentylator załącza się na ok. 1s i staje. Na podłączonym monitorze ciemność:-(
 
Silas wiem, że z moddingiem mój problem nie ma nic wspólnego ale to jedyne miejsce na tym forum gdzie poruszane są tematy związane typowo ze sprzętem. Co do zasilacza niestety nie posiadam innego na podmianę, próby odpalenia podejmowałem na zwykłym ATX-owym zasilaczu 500W - myślę że powinien dać radę w końcu oryginał to zwykłe 12V 10A. Mam jeszcze 419 PII która doprowadza mnie do szału ale zasilacz jest inny.

PS
świetna graficzka www.rootmag.pl
 
Co do zasilacza niestety nie posiadam innego na podmianę, próby odpalenia podejmowałem na zwykłym ATX-owym zasilaczu 500W
I to mi się podoba! Nie mówie, że awaria, ale same próby podjęte naprawą tej usterki.

Okay. Ustalmy co było jej przyczyną?
Czy możesz zamieścić jakieś fotki płyt głównych obu urządzeń?

Będe się starał zdobyć konkretniejsze informacje na ich temat i możliwych usterek. Jednak zajmie to kilka dni, ponieważ będe musiał sięgnąć po ostateczne słowa do QNAP'a, które pociągną za sznurek Intela.
Natomiast z tego co pamiętam to taki problem występował w przypadku problemów z dodatkowym zasilaniem +12V lub +5V.
 
Więc jest tak sprzęt zakupiłem już uszkodzony więc nie mogę na 100 % powiedzieć co było przyczyną z tego co powiedział gościu od którego je kupiłem oba QNAP-y podpięte były do tego samego dniazda zasilającego 230V po powrocie do domu zobaczył że oba zasilacze są spalone, jak twierdził nie podejmował prób naprawy (szkody pokrył ubezpieczyciel - swoją drogą sam się nad tym zastanawiam czy nie ubezpieczyć przy kosztach naprawy jakie zaproponowali FEN i EPA naprawa polega na wymianie płyt - czyli nie naprawa, a koszt równy zakupowi nowego sprzętu -tak to i ja potrafię naprawić). Po rozebraniu i oględzinach płyt głównych nie widać żadnych wypaleń płyty czy uszkodzonych kondensatorów (z tym dałbym sobie radę sam lutownicę w ręku trzymać umię i napięcia pomnierzyć też), doszedłem do wniosku, że w warunkach domowych naprawy czegoś bardziej zaawansowanego zrobić się nie da tym bardziej, że w necie brak jest jakichkolwiek informacji czy schematów (to by znacznie ułatwiło poszukiwania usterki). Wczoraj rozmawiałem z serwisem EVR SYSTEM z Wrocławia i powiedzieli, że podejmą się naprawy.

Jeszcze celem wyjaśnienia żeby nie było tekstów typu: tego się nie naprawia, jak cię nie stać to ...itp (bo przeważnie gdy ktoś nie ma co powiedzieć w temacie to takie teksty wstawia) sprzęty kupiłem z pełną świadomością tego, że są uszkodzone, a potrzebuję czegoś do robienia kopii z TS-419PII który przacuje u mnie w domu i który już raz nauczył mnie, że kopię trzeba mnieć (ponad 3TB zdjęć poszło w kosmos i tylko ja wiem ile nerw i czasu mnie kosztowało odzyskanie tego). Zainwestowałem i liczę na to że uda się coś z nimi zrobić, jeśli nie to śmietnik i tyle, poza tym lubię wyzwania i zawsze czegoś można się nauczyć. Ze sprzętem QNAPA i linuxem nigdy nie miałem do czynienia więc się uczę.
 
Witam kolegów ponownie jest szansa na podniesienie moich TS-ek ale potrzebny jest na szybkiego wsad do biosów czy może ktoś z szanownych forumowiczów takowe posiada. Przypominam chodzi o ts-239 pro i ts-259 pro.

Do 259 pro mam
--
Znalazłem i załączam. Mam nadzieje ze to ten.
 

Załączniki

  • 259pro_bios.zip
    510,1 KB · Wyświetleń: 31
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Dzięki wielkie
aboard.qnapclub.pl_styles_default_xenforo_clear.png