Pomoc Brak drukarki w sieci po update do firmware 4.1.1

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Hejka.
upgradowałem serwer już jakiś czas temu, ale teraz zachciało mi się drukować. Puszczam wydruk, a tu brak komunikacji z drukarką.
Drukarka hp laser jest 1200. Działała wcześniej bez problemu.
Wywaliłem ją zatem z systemu OS X 9.5 i chciałem zainstalować jeszcze raz, ale w bonjour brak. Jest tez opcja gmerania w sieci windows, próbuję wejść, nie ma drukarek.
Na serwerze kilka razy włączałem i wyłączałem opcję Bonjour w printer support, a także Bonjour w usługach sieciowych. Póki co bez powodzenia. nie ma drukarki, nie ma drukowania.
Po wejściu na serwer poprzez shares też nie widzę drukarki :(

W smb.conf widzę tylko podstawowe ustawienia do drukarki

Kod:
[printers]
use client driver=yes
writable=no
browsable=no
printable=yes
guest ok=yes

Nie wiem czy nie powinno być coś więcej?

Ma ktoś może jakieś pomysły?
 
Hej Paweł. Restartowałem wczoraj serwer 4. krotnie. Doszło do tego że zniknął mi serwer w ogóle z shares, albo pokazywał się jako komputer Windows i nie dało się do niego podłączyć. Jakoś koło 5 rano poszedłem spać kładąc na to lachę. Oczywiście jak wstałem to już wszystko działa, łącznie z drukarką ;)
Widać serwer czasem też potrzebuje chwilę się zdrzemnąć ;)

EDIT: znaczy się, wydaje mu się że działa. Puściłem wydruk, komputer i serwer twierdzą że wydrukowała. Drukarka nigdy nie słyszała o drukowaniu tego dokumentu ;)
Druknąłem stronę testową, poszły krzaczki ;)

Ale w końcu się udało. Podałem ręcznie driver i działa. Automatycznie wybierał sobie sterownik drukarki "airprint".
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. AirPrint