Pomoc Przypominanie hasła - reset hasła - przywracamy ustawienia domyślne

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

gjp

Nowy użytkownik
Noobie
10 Styczeń 2014
4
0
1
32
QNAP
Ethernet
null
Posiadam dysk sieciowy NAS i obsługujące go oprogramowanie QNAP QTS 4.0.2. Miałem ustawione zapamiętywanie hasła, wiec logowałem się (z komputera, czy z odtwarzacza sieciowego) bez jego wpisywania. Niestety, musiałem skonfigurować odtwarzacz multimedialny, więc hasła on już "nie pamięta". Gorzej, że nie mogę też zalogować się z komputera (próbowałem wszystkie hasła i nazwy login, jakie zazwyczaj używam) i nic.... Nie widzę niestety nigdzie opcji "odzyskaj hasło", czy "nie pamiętasz hasła", dlatego zadaję to pytanie tutaj. Czy możecie mi ktoś pomóc?
 
Chymmm
O ile chciałbyś zresetować hasło admina to jest taka możliwość. Pisze o tym w instrukcji i wielokrotnie temat był poruszany na forum. Chcesz być samodzielny (dostałeś wędkę) czy od razu chcesz rozwiązanie (rybkę). ;-DGdybyś uzupełnił opis swojego profilu było by nieźle. ;-)
 
Tak, widziałem te posty o resetowaniu hasła, ale z tego co przeczytałem, to wiążą się one z utrata co najmniej pewnych ustawień domyślnych, nie wiem czy nie czegoś jeszcze. A tego chciałbym uniknąć. I dlatego chciałbym uzyskać/ odzyskać. Po drugie, nie jestem zbyt lotny w tych sprawach, wiec wolałbym rybkę niż wędkę, zdecydowanie;) po trzecie, co mam uzupełnić w opisie profilu, co mogłoby być pomocne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
co mam uzupełnić w opisie profilu

Pochwal się posiadanym sprzętem,

to wiążą się one z utrata co najmniej pewnych ustawień domyślnych
raczej z przywróceniem pewnych ustawień do wartości domyślnych.

wiec wolalbym rybke niż wędkę, zdecydowanie;)

Woila:
Resetowanie hasła administratora i ustawień sieciowych
Aby zresetować hasło administratora i ustawienia sieciowe NASa:
1. Przytrzymaj przycisk reset przez kilka sekund. Usłyszysz sygnał dźwiękowy
Poniższe ustawienia zostały zresetowane do wartości domyślnych:
a. Hasło administratora: admin
b. Ustawienia sieciowe/ Konfiguracja TCP/IP: Uzyskanie adresu IP automatycznie poprzez DHCP
c. Ustawienia sieciowe/ Konfiguracja TCP/IP: wyłączone Jumbo Frame
d. Ustawienia sieciowe/ System Port Management: 8080 (system service port)
e. Narzędzia systemowe/ Filtr IP: Zezwól na wszystkie połączenia

Żywcem z instrukcji którą posiadasz :p

Aby uściślić do wykonania tej czynności przycisk przytrzymujemy około 3 sekundy - ważne, gdyz posiada on też inne magiczne moce.Jeszcze jedno istotne dla Ciebie - odzyskanie hasła nie jest możliwe.
 
Ostatnio edytowane:
ok, dziękuję. jeśli odzyskanie hasła nie jest możliwe, to szkoda. swoją drogą, mogliby to dopracować. mój sprzęt to TurboNAS TS-212 (dodałem do opisu), nie wiem czy to coś zmienia.... Jeszcze jedno: czy wiadomo które z "pewnych ustawień" zostają utracone i przywracane są domyślne?
 
  • Sad
Reakcje: kaktus
eśli odzyskanie hasła nie jest możliwe, to szkoda. swoją drogą, mogliby to dopracować.
Jak mogą Ci dopracować odzyskanie hasła które jest szyfrowane w celu bezpieczeństwa? W serwerach nie przetrzymuje się "gołych" haseł.
 
Myślałem, że tak samo jak się to robi we wszystkich sklepach internetowych czy podobnych miejscach (które przecież mają swoje systemy bezpieczeństwa) można prosić administratora (system) o przypomnienie hasła. Ale zaznaczyłem, że się na tym nie znam, więc można sobie podarować oczywiste uszczypliwości i naigrawanie się z kogoś, kto się na tym nie zna. Niemniej dziękuję za pomoc - pomogło.
 
Miałem podobny problem jak kolega gjp. Zresetowałem NAS i do dysków sieciowych mam dostęp z hasłem admin, ale nie mogę się z tym hasłem zalogować do konfiguracji w Qfinder ani do strony zarządzania NASem przez WWW, w obu przypadkach podaje, że hasło jest nieprawidłowe :(
 
Raczej tego nie robilem. IP się zresetowalo, na dyski sieciowe też wchodzę hasłem defaultowym a nie moim więc chyba reset działa.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 
Po resecie wpuszcza na dyski sieciowe z hasłem admin, ale przy próbie zalogowania do konfiguracji przez qfindera, www i SSH twierdzi że hasło jest nieprawidłowe i to jest dziwne...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 
Posiadam dysk sieciowy NAS i obsługujące go oprogramowanie QNAP QTS 4.0.2. Miałem ustawione zapamiętywanie hasła, wiec logowałem się (z komputera, czy z odtwarzacza sieciowego) bez jego wpisywania. Niestety, musiałem skonfigurować odtwarzacz multimedialny, więc hasła on już "nie pamięta". Gorzej, że nie mogę też zalogować się z komputera (próbowałem wszystkie hasła i nazwy login, jakie zazwyczaj używam) i nic.... Nie widzę niestety nigdzie opcji "odzyskaj hasło", czy "nie pamiętasz hasła", dlatego zadaję to pytanie tutaj. Czy możecie mi ktoś pomóc?

Po resecie wpuszcza na dyski sieciowe z hasłem admin, ale przy próbie zalogowania do konfiguracji przez qfindera, www i SSH twierdzi że hasło jest nieprawidłowe i to jest dziwne..
Link:
Rozwiązany - Konto admin - nie działa stare hasło
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: Gimli
Już znalazłem ale dzięki za link. Wieczorem spróbuje sposobu nr 2 bo nr 1 nie działa.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu TapatalkaOK, sposób nr 2 działa.
Jest tam dalej napisane, że mam włożyć dysk przy włączonym NASie. Czy mając TS-112 też mam włożyć dysk do pracującego urządzenia? Nic się nie stanie z dyskiem albo danymi?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 80.53.55.22 site:forum.qnap.net.pl
  2. hasło qnap po resecie
  3. domyslne hasła qnap
  4. odzyskanie hasła