2 różne dyski w QNAP TS-264-8GB do różnych zastosowań

nagard

Nowy użytkownik
Noobie
8 Styczeń 2024
7
1
3
42
QNAP
TS-101/TS-201
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Chciałbym kupić QNAP TS-264-8GB, z dwoma różnymi dyskami każdy do innych zastosowań plus jeden dysk M2 do cache.
Jeden dysk specjalny do zapisu nagrań z kamer (na początek 2 kamery, docelowo max 4), drugi do ogolnych zastosowań (filmy, zdjecia, docker, etc).
Stary QNAP byłby do backupu.

Czy jest możliwość, że na jednym dysku będzą tylko nagrania z kamer a na drugim reszta rzeczy?
Czy takie rozwiązanie ma sens?

Czy są tego wady, zalety?

Dzieki za opdpowiedź.
 
A czy ktoś ma ten model QNAP TS-264-8GB i może powiedzieć czy tam RAM jest wlutowany lub czy da się włożyć własne kości na przykład do 16GB lub więcej?
Jakoś nie mogłem znaleźć, żadnego wiarygodnego zdjecia/filmu na internecie.
 
TS-264, TVS-672XT Compare products

1704991106214.png


brak opcji rozbudowy.
 
Dzieki za odpowiedz.
A jak jest z wydajnością takiego NASa jeżeli chodzi o ciągłe nagrywanie z 4 kamer (pewnie też zależy od rozdzielczości przesyłanego obrazu) oraz korzystanie z multimediów w tym samym czasie?
Czy 8 GB RAM będzie wystarczające?
Tak pytam jeżeli ktoś ma w tym doświadczenie.
 
Raczej ram nie będzie ograniczaniem - wszystko zależy jakie oprogramowanie wykorzystasz do nagrywania z kamer oraz do odtwarzania / obsługi multimediów.
 
Właśnie dostałem do rąk QNAP TS-264 i ku mojemu zaskoczeniu są dwa banki na pamięć RAM, jeden zajęty drugi wolny.
A na etykiecie jest informacja, że max ram to 16GB.

Dzielę się tą informacją, może komuś się przyda.

IMG_20240119_105932449.jpg


IMG_20240119_105958208.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: pbxfxo
Powołać komisję śledczą trzeba ds specyfikacji:)
 
Właśnie dostałem do rąk QNAP TS-264 i ku mojemu zaskoczeniu są dwa banki na pamięć RAM, jeden zajęty drugi wolny.
A na etykiecie jest informacja, że max ram to 16GB.

Dzielę się tą informacją, może komuś się przyda.

Pokaż załącznik 44152

Pokaż załącznik 44153
Ja w ts-464 mam tak samo. 2 banki pamięci. Jeden zajęty 8GB Ramu i drugi wolny.

Wysłane z mojego 22081212UG przy użyciu Tapatalka
 
Ja wczoraj do swojego dołożyłem kość 16gb i mam teraz u siebie 24 GB jednej kości 8 GB nie mogę zmienić gdyż mam stiker gwarancyjny na niej.
 

Załączniki

  • Screenshot_20240119_174615_Qmanager.jpg
    Screenshot_20240119_174615_Qmanager.jpg
    188,8 KB · Wyświetleń: 19
Korzystając z prawa do swobodnej wypowiedzi informuję, że moim zdaniem jest to nowa wersja urządzenia.
Wczesnej była pamięć zespolona bez slotów.
Na tabliczce nie było zapisów o pamięci.
Temat pamięci w tych urządzeniach był tu wcześniej wałkowany do ostatniego bajta w cache.
 

Załączniki

  • TS_264.jpg
    TS_264.jpg
    506,3 KB · Wyświetleń: 28
Korzystając z prawa do swobodnej wypowiedzi informuję, że moim zdaniem jest to nowa wersja urządzenia.
Wczesnej była pamięć zespolona bez slotów.
Na tabliczce nie było zapisów o pamięci.
Temat pamięci w tych urządzeniach był tu wcześniej wałkowany do ostatniego bajta w cache.
Zgadza się, ale jest jeszcze w dystrybucji stara wersja która ma w nazwie 8GB i pamięć jest lutowana.
 
Szukając kości pamięci natrafilem na cos takiego:
Well QNAP might have run out of BGA RAM models and are now selling dual SODIMM models as 8GB instead..no idea..only QNAP would know (and they do not come here)

Źródło: TS-264-8GB Memory stick - QNAP NAS Community Forum

Btw, W tym linku była głównie dyskusja, jaka pamięć jest w TS-264 i na podstawie tego kupiłem: TS1GSH64V6B
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts-264
  2. Ts 264 m2
  3. dysk m.2
  4. 2 dyski
  5. ts 264
  6. dysk hdd
  7. ts 464