Pomoc aktualizacja do php8.2 nie działa aplikacja.

adrianoo89

Nowy użytkownik
Noobie
16 Luty 2023
3
0
1
34
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam TS-473A wersja oprogramowania QTS 5.1.0.2444
Na serwerze mam zainstalowaną prostą aplikację do generowania dokumentów - cały czas wszystko super działało aż to aktualizacji oprogramowania. Z czego zauważyłem to aplikacja jest pod wersję php7.4. Zauważyłem to w crontab :
*/1 * * * * /usr/local/apache/bin/php7.4* /share/Web/artisan crontab:test
*/10 * * * * /usr/local/apache/bin/php7.4* /share/Web/artisan ct:generate:warrantycardorders
Myślałem że pomoże zmiana z php7.4 na php8.2 w cron(bawiłem się ale nie oganiam tego i nie chce nic zepsuć); ale pisałem wczoraj do firmy która robiła mi ta aplikację i odp. 5h pracy "Wymaga to zmiany bibliotek, podniesienia ich wersji. Zmiany w kodzie do nowych wersji bibliotek". Rozumiem że nie ma szans aby wrócić do poprzedniej wersji php? Jak uchronić się na przyszłość? nie robić w ogóle aktualizacji? QNAP służy w firmie jako dysk sieciowy + do aplikacji. Myślałem że się zwróci po roku ale jak co chwilę będą zmiany wersji php to będę musiał zlecać zmiany aplikacji. Macie jakiś pomysł?
Pozdrawiam!
 
Raczej by to nic nie zmieniło. Nie zdawałem sobie sprawy że przejście na wyższa wersję php spowoduje że apka się nie odpali. Teraz wiem że była pod wersję 7.4. Aktualizację robiłem zawsze tylko nie było aż tak sporych zmian.
 
Jeżeli aplikacja jest napisana w Laravelu sprawdz jakie zmiany php 8.2 wprowadza w stosunku do wersji php 7.4. Obstawiam że apke masz na Laravel 8 bo ona jest na php 7.3 i php 7.4, a php 8.2 to wymagania dla Laravel 10 i apka napisana w Laravel 8 nie będzie działać na php 8.2 bo może max obsłużyć php 7.4. Myślę że wystarczy zrobić drobne zmiany w stosunku do wersji php 8.2.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. apache