Pomoc Aplikacja File station blokada podglądu struktury podkatalogów

szejkindudi

Nowy użytkownik
Noobie
20 Październik 2015
9
0
1
QNAP
TS-410
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,
Model TS-231 , chciałbym uzyskać blokadę widoczności struktury podkatalogów w głownym drzewie tzn. Tworzę katalog "test" i w nim dwa podkatalogi "test1" oraz "test2". Mam dwóch użytkowników "janek"-posiada prawa do podkatalogu "test1" oraz "gustaw"-posiada prawa do podkatalogu "test2" . Wysoce pożadane jest aby po zalogowaniu użytkownika "janek" widział on tylko katalog "test1" i tak samo z użytkownikiem "gustaw". Teraz niestety obaj widzą wszystkie podkatalogi, oczywiście przy próbie wejścia do "obcego" katalogu mają informację o braku dostępności. Czy jest jakiś sposób na uzyskanie takiej funkcjonalności? To co znalazłem do dowiązania symboliczne przy ułatwieniu ze strony midnight commander. Chodzi też o to aby na stałe zaimplementować taką funkcję w przypadku dostępu za pomocą aplikacji "file station". Niestety na tym nas jest problem z instalacją optware. Brak widoczności działa w przypadku katalogów domowych "homes" tworzonych z "automatu" przy kreowaniu użytkownika. Przy mapowaniu spod windows można takze uzyskać taką funkcjonalność, jednak wazny jest tu nacisk na aplikację "file station".

Pozdrawiam :)
 
Model TS-231 , chciałbym uzyskać blokadę widoczności struktury podkatalogów w głownym drzewie tzn. Tworzę katalog "test" i w nim dwa podkatalogi "test1" oraz "test2". Mam dwóch użytkowników "janek"-posiada prawa do podkatalogu "test1" oraz "gustaw"-posiada prawa do podkatalogu "test2" . Wysoce pożadane jest aby po zalogowaniu użytkownika "janek" widział on tylko katalog "test1" i tak samo z użytkownikiem "gustaw". Teraz niestety obaj widzą wszystkie podkatalogi, oczywiście przy próbie wejścia do "obcego" katalogu mają informację o braku dostępności. Czy jest jakiś sposób na uzyskanie takiej funkcjonalności?
Poza wrażeniem estetycznym nic to nie wnosi.

To co znalazłem do dowiązania symboliczne przy ułatwieniu ze strony midnight commander. Chodzi też o to aby na stałe zaimplementować taką funkcję w przypadku dostępu za pomocą aplikacji "file station".
File Station pokazuje katalogi/pliki przez pryzmat zalogowanego do niego użytkownika. Jeśli nie ma on prawa wejścia w katalog to nie wejdzie w niego, chociaż będzie go widział.

Niestety na tym nas jest problem z instalacją Optware.
Konkretniej - bo już wiemy ze nie działa, ale czym to się objawia ?

Brak widoczności działa w przypadku katalogów domowych "homes" tworzonych z "automatu" przy kreowaniu użytkownika. Przy mapowaniu spod windows można takze uzyskać taką funkcjonalność, jednak wazny jest tu nacisk na aplikację "file station".
Teraz to nawet @kaktus miałby problem to zrozumieć :>

Z wyrazami szacunku :>
 
Poza wrażeniem estetycznym nic to nie wnosi.

- widocznie dla mnie wnosi to więcej niż tylko wrażenie estetyczne

File Station pokazuje katalogi/pliki przez pryzmat zalogowanego do niego użytkownika. Jeśli nie ma on prawa wejścia w katalog to nie wejdzie w niego, chociaż będzie go widział.

- to chyba oczywiste (napisałem o widoczności)

Konkretniej - bo już wiemy ze nie działa, ale czym to się objawia ?

- informacja - optware jest już zainstalowane (nie jest) , podana jest ścieżka do katalogu instalacyjnego, który nie istnieje. Próbowałem porad z wiki, jednak przeszukujac forum zachodnie znalazłem informację że na tym ARM nie da się zainstalować optware. Stąd nasuwa się pytanie czy komuś się to udało na tym modelu nas

Teraz to nawet @kaktus miałby problem to zrozumieć :>

- chyba oczywiste że chcę osiagnąć taką funkcjonalność dla katalogów zlokalizowanych poza "homes" - jeżeli nie ma takiej możliwości z poziomu "file station" wystarczy to napisać


Z wyrazami szacunku :>
 
Poza wrażeniem estetycznym nic to nie wnosi.

- widocznie dla mnie wnosi to więcej niż tylko wrażenie estetyczne

Pozdrowienia z całego świata, gdzie masz sytuację:

upload_2015-10-23_15-1-46.png


i żeby nie było - ja tym nie zarządzam tylko korzystam.

- informacja - Optware jest już zainstalowane (nie jest) , podana jest ścieżka do katalogu instalacyjnego, który nie istnieje. Próbowałem porad z wiki, jednak przeszukujac forum zachodnie znalazłem informację że na tym ARM nie da się zainstalować Optware. Stąd nasuwa się pytanie czy komuś się to udało na tym modelu nas

Zainstaluj QNAPWare QNAPware
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. instalacja aplikacji dla użytkowników
  2. ftp brak katalogów dla użytkowników
  3. brak dostępu do /homes