Pomoc Błąd przy kopiowanie plików na TS-420

Nrokus

Nowy użytkownik
Noobie
2 Grudzień 2013
4
4
3
40
QNAP
TS-410
Ethernet
10 Mbps
Witam,

mam problem z kopiowaniem plików z komputera z Windows XP na TS-420 i w drugą stronę.
Bez żadnych problemów zmapowałem dysk. Podczas kopiowania bardzo często pojawia się następujący komunikat: "nie można skopiować pliku *nazwa pliku*. Operacja zakończona sukcesem". Na dysku sieciowym zostaje utworzony plik, o takiej samej nazwie i rozmiarze jak kopiowany plik. Niestety nie udaje się go otworzyć, tak jakby był uszkodzony.

Czasami udaje się skopiować jakieś pliki albo katalogi z plikami. Jak już pliki są na dysku sieciowym to nie ma problemu z przenoszeniem ich pomiędzy katalogami, otwieraniu itp. (oczywiście na dysku sieciowym).

Komputer i dysk sieciowy podpięte są do switcha. W sieci jest jeszcze kilka komputerów i nigdy nie było problemów z kopiowaniem plików pomiędzy nimi. Dla pewności podpiąłem macierz i komputer do nowego routera i problem również występował.

Proszę o pomoc.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 40
Na mój nos posprawdzałbym uprawnienia
1. z poziomu użytkownika
2. z poziomu usług

niestety mało napisałeś na ten temat i trudno coś sprecyzować.

Aby zrobić obrazek z zawartości ekranu nie potrzebujesz aparatu, posłuż się kombinacją klawiszy - jak dobrze pamiętam alt + print screen dla zrobienia obrazka z aktywnego okna lub samego guzika print screen dla całej zawartości ekranu.
Kolejno otwórz program paint i posłuż się opcją wklej, lub kombinacją klawiszy ctrl+v. Dalej już będziesz wiedział co robić. ;-)
Aby do postu wkleić obrazek, który będzie widoczny w treści, u dołu okna edycji masz button dodaj plik.
 
@pigers

Z moich testów wynika, że nazwa, rozmiar ani rozszerzenie pliku nie mają żadnego znaczenia. Mogę skopiować powiedzmy 500mb plik bez problemów. Następnie wrzucam plik 5mb i pojawia się komunikat, który podałem w pierwszym poście. Wtedy kasuję to co powstało na serwerze i kolejna próba skopiowania tego pliku może zakończyć się sukcesem. Czasami po kilku próbach udaje się coś przesłać.

Jeśli już uda mi się coś skopiować na dysk sieciowy to mogę bez problemu przenosić ten plik do innych katalogów.

Dodatkowe informacje:
- pliki, które przenoszę nie zawierają w nazwach znaków diakrytycznych
- w QNAPie mam podłączone dwa dyski w RAID 1
- użytkownik ma pełne prawa dostępu
- dyski nie przechodzą w stan uśpienia
- w logach nie pojawiają się, żadne komunikaty o błędach


Jutro będę miał dostęp do urządzenia i spróbuję zmapować dysk na innym komputerze.



@kaktus

Mógłbyś mi napisać na jakie ustawienia powinienem zwrócić uwagę?

Dzięki za podpowiedź odnośnie robienia zrzutów ekranu. W tamtym momencie najłatwiej było mi zrobić zdjęcie :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Mógłbyś mi napisać na jakie ustawienia powinienem zwrócić uwagę?

poczytaj tutaj -> Rozwiązany - Twonky Media - ograniczamy dostęp
o tu większy wykład ;-p -> Rozwiązany - Prawa do podfolderów - błąd
użyłem wyszukiwarki - wpisałem frazę "prawa dostępu"

zwróć uwagę jaki użytkownik zalogowany na blaszaku jest.
z tego co opisałeś to problem może być z uzyskaniem autentykacji i lub autoryzacji przy połączeniu, i skłaniał bym się tu w stronę zagmatwanego windows, że coś kiełbasi - trzeba się temu przyjrzeć bliżej.
Problemy z mapowaniem dysków i związanymi z tym niedogodnościami są opisane na forum - poszperaj i na pewno dasz radę rozwiązać problem samodzielnie.


Dzięki za podpowiedź odnośnie robienia zrzutów ekranu.
PROSZĘ ;-)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap uszkodzony plik