Pomoc Bład - czy norma przy pamieci podrecznej

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

czasna.net TP

Nowy użytkownik
Noobie
21 Lipiec 2021
5
1
3
52
QNAP
TS-x53D
Ethernet
10 GbE
Witam , to chyba te pytanie z grupy nie było a jest ;) ale do rzeczy "specem nie jestem" ale lubię grzebać i tak
postawiłem cache na SSD (RW) CX400 128GB do testów profilowanie wykazało 40% i tyle ustawiłem i pieknie działało 90MB po sieci szło ( UPS podłączony i steruje zamykaniem systemu) i fajnie do ostatniego upgrade 4.5.4.1800 na TS453D
po technicznym podłączeniu przez www odczytane powiadomienia wszystko po staremu i tak wyszukałem całkiem przez przypadek ( 0 info w logach kontrolki green) że raid1 poległ i co jest dla mnie niezrozumiałe że to tylko 1 dysk chyba powinno być dysk 3 failed - więc co wyłączeni cache dane zreplikowały się na dyski
upload_2021-10-9_15-58-58.png


i od nowa założenie cache bez żadnych wyciągania dysków RAID 1 RW
upload_2021-10-9_16-3-23.png


już był dysk 3 i 4 tak jak było wcześniej i teraz ?
czy przypadek czy błąd czy można to jakoś wyjaśnić i czemu 0 info w logach ??
PS nie zgłaszam do QNAP bo nie czuje się na siłach

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1800
Model serwera: QNAP TS-453D 8GB
 
@pigers dzięki za zainteresowanie . Zastanawia mnie czy to normalna sytuacja przy pamięci podręcznej i czy muszę tego pilnować bo jak widać system swoje a ja swoje ;) :
zdegradowany raid a dysk nie uszkodzony - można tłumaczyć brakiem niekompatybilności ale dysk uszkodzony wylatuje z raid jednak tu raczej nie jest uszkodzony ( inne parametry pokazują ze dysk 3 jest sprawny pamięć > dyski )
na 1 screeni-e cache jest zrobiony z tego samego dysku czyli 2 x dysk 4 ( przecie to niemożliwe na pewno był 3 i 4 ) chyba że to należy czytać że Pamięć podręczna raid pokazuje tylko funkcjonujący dysk ? ale po co 2 razy
brak informacji ze dysk 3 jest uszkodzony w logach i w aplecie web pamięć > dyski
moim zdanie bug qnap po upgrade raid 2 zrobił z tego samego dysku screen 1 zapomniał o dysku 3 ;)
ja bym tak to interpretował ale miło posłuchać speca co o tym sądzi //lol
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Pamięć podręczna SSD
  2. pamięć podręczna