Pomoc Backup na Qnapa - komputery w różnych lokalizacjach

magott

Nowy użytkownik
Noobie
31 Marzec 2015
1
1
3
46
Wieruszów
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam!

W S korzystam z Cloud Station Backup do robienia kopi danych z komputerów (Windows 10) na S.
NAS jest w innej lokalizacji niż komputery – które są rozsiane po całej Polsce. Po zainstalowaniu CSB – podaję nr ip nazwę usera i hasło i wskazuję co i gdzie ma się kopiować – każdy user ma dostęp tylko do jednego katalogu - więc wszystko proste banalne, działa.

Czy w QNAP-ie jest aplikacja do backupu – taka, abym mógł robić kopię danych przyrostowo – gdy nas nie jest w tej samej sieci – np. serwer nas w domu – komputery w firmie 1,2,3-20? W każdym komputerze zaznaczam co i gdzie ma się archiwizować - i w razie problemów loguję się na Qnapa i przywracam plik, folder z jakiegoś dnia.

Netback Replikator jest, ale z tego co widzę można tylko robić kopie w tej samej sieci – gdy Qnap jest wykrywalny. Myślę o zakupie drugiego NASA – teraz mam S DS916+ z 4 dyskami 4TB i chętnie bym kupił QNAP TS-453Be

Generalnie chodzi o to, aby nas był w innej lokalizacji niż komputery – chcę robić backup wybranych folderów na kilkudziesięciu komputerach – z możliwością przywrócenia danych (pojedynczych plików lub folderów) z danego dnia – W zupełności starczy mi ustawienie liczby wersji na powiedzmy 10.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. UrBackup
  2. netback
  3. replikator