Pomoc brak dostępu do qnapa i do danych

Olineo721

Passing Basics
Beginner
18 Maj 2021
10
1
3
23
QNAP
TS-210
Ethernet
100 GbE
Witam Serdecznie,
Czy jestescie mi w stanie pomoc?
Qnap TS-213P
Dostęp do Qnapa nagle został ograniczony . Udało mi się odnaleźć go w sieci qfinderem aczkolwiek już pod innym adresem stąd tez mniemam , że jakiś użytkownik przytrzymał zbyt długo przyscisk reset i ustawienia sieciowe zostały przywrócone do fabrycznych . Po zalogowniu sie admin admin qnap spytal mnie czy odbudowac wolumen ... po kilku godzinach odbudowywania nie wystaepuja zadne bledy ... ale nie mam pojecia jak teraz podziaalc aby dostac sie do danych ( wykorzystanie na dysku wskazuje ,ze 267gb jest zajęte )
błagam o pomoc :-(
widzialem w innym poscie , że admin zasugerował wpisanie ręcznie dawnej nazwy udziałów
Rozwiązany - Brak dostępu do plików po restarcie serwera i przywróceniu ustawień fabrycznych

ale bo się aby nie utracić tych plików . Na chwilę obecną nie widać żadnych starych ustawień . Mam gdzieś bakcup ustawień ale wole najpierw Spytać Was zacne grono żeby czegoś nie nagrzebać . W załączniku przesyłam logi/ jedyne widoczne.

na chwilę obecną mam jedynie dostęp do zdalnego kompa znajdującego się w tej samej sieci bo nie chcialem nic kombinować

błagam o pomoc

EDIT:
udało mi się przy pomocy wcześniej wpominanego linnku utworzyć folder i uzyskac dostep do plikow . Jesli chodzi o ustawienia... to jedynie moge je odzsyskac z kopii?
 

Załączniki

  • 2021-05-18_12h17_22 (1).png
    2021-05-18_12h17_22 (1).png
    504,2 KB · Wyświetleń: 61
no sprawdz czy mozesz odbudować udziały .. zawsze możesz nacisnąć anuluj ;)
 
udziały udało się odbudować:zakochany::zakochany::zakochany::zakochany: a czy mogłbym prosić o podpowiedź czy przy probie odzyskania ustawien z backupu ( dostep do folderow dla poszczegolnych uzytkownikow) nic tam się nie namiesza?
 
ok sprawdzę to wieczorem , wielkie dzięki za podpowiedz i pomoc !
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak dostępu do qnapa
  2. brak dostępu do plików
  3. brak dostępu do Qnap
  4. nie widać serwera w sieci lan