Pomoc Brak dostępu z sieci lokalnej do folderów QNAP z Windows 10 - wymaga poświadczeń

Fifiel

Passing Basics
Beginner
14 Styczeń 2017
11
2
3
37
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Przeczytałem w innym temacie, że można ustawić hasło w qnapie dla jakiegoś użytkownika i ustawić autologowanie, ale nie bardzo rozumię to stwierdzenie i nie wiem jak to zrobić. Oczywiście użytkownika umię stworzyć i nadać mu hasło, ale jak na jakimś kompie zrobić autologowanie? Chyba, że chodzi o zapamiętanie poświadczeń na danym komputerze? Ja mam Windows 10 na jednym lapku, a na drugim win 8, na win 8 mam hasło żeby się zalogować do windowsa i wszystko ładnie śmiga - klikam na sieć, tam na nazwę mojego QNAPa i wyświetlają mi się udostępnione foldery. Niestety w win 10 nie mam hasła do logowania do windowsa i klikając na mojego nasa w sieci wyświetla się okienko logowania w celu podania poświadczeń, jak klikam na drugiego lapka to normalnie wchodzi nie pytając o hasło i widze foldery udostępnione. Jak ten problem rozwiązać, żebym mógł kliknąć na mojego nasa w sieci, nie wpisywać żadnych poświadczeń i widzieć wszystkie udostępnione foldery?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160629
Model serwera: QNAP TS-228
 
Jak rozumie to jest autologowanie? Tylko, że tam wskazane jest nie autologowanie, tylko zapisanie haseł do danej witryny. Trzeba manualnie potwierdzić zalogowanie, co mnie nie urządza, bo chciałbym dostać się do plików udostępnionych, bez ingerencji użytkownika, klikam na serwer i wyskakują mi udostępnione foldery. Zaś programik fajny, tylko nie chce mapować dysków...
 
Tylko na tym lapku z Win8 nie muałem takiego samego usera i działało od początku jak należy... Nie wiem co może być powodem, że w Win10 cuda się dzieją.