Pomoc Brak widocznych danych po przywróceniu do ustawień fabrycznych

Miaucoon

Nowy użytkownik
Noobie
26 Styczeń 2021
3
1
3
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE

Cześć po raz pierwszy.

Pacjent jak widać to TS-251A z najnowszym oprogramowaniem.
Powiem szczerze, że coraz bardziej mnie irytujący. Niestety bardzo często się wieszał niezależnie od rodzaju oprogramowania, po prostu co jakiś czas nie można się było do niego zdalnie zalogować, choć udziały sieciowe działały. Pomagał restart.
Niestety po ostatniej takiej wolcie restarty nie pomagały. NAS się uruchamiał, udziały były dostępne, po podłączeniu monitora do niego można się było do niego zalogować, niestety tylko do tej części dla użytkowników, a nie administracyjnej.

Pomny swoich doświadczeń z innymi NASami postanowiłem przywrócić go do ustawień fabrycznych. Skorzystałem z tej instrukcji Jak zachować pliki i przywrócić domyślne ścieżki folderów współdzielonych po przywróceniu ustawień fabrycznych serwera QNAP NAS
Wszystko poszło gładko do momentu kiedy chciałem sprawdzić czy dane są.
Niestety katalogów współdzielonych NAS nie widzi, choć zajęte miejsce jest, więc nie wszystko stracone. Dysk po podłączeniu do komputera widzi 4 partycje, jednak chce je formatować.

Instrukcja z której korzystałem w dalszej części jak widać dotyczy jakiegoś poprzedniego systemu i nie ma opcji o której mówi, czyli ukrycia dysków multimedialnych. Także pytanie do bardziej oblatanych w temacie, co dalej, bo mam nadzieję, że dane nie są stracone i da się je we w miarę prosty sposób przywrócić :-(

Przed tym wszystkim ustawiony był RAID 1 czyli mirror.
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1540 z 7 stycznia 2021
Model serwera: QNAP TS-251A
 
a kopie ustawień sprzed formata zrobiłem ??

odtwórz udziały - skoro dane są.
po prostu wskaż istniejacy folder w tworzeniu folderu

upload_2021-1-26_11-14-22.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Miaucoon
odtwórz udziały - skoro dane są.

Super, wielkie dzięki, takie proste, tylko trzeba wiedzieć. :)

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, wspomnianego permanentnego wieszania. Oczywiście permanentnego jak na urządzenie, które powinno działać miesiącami bez nadzoru. Swojego czasu pracowałem na wielu urządzeniach S nie było tego problemu, pracowałem na którejś 4setce QNAPa też nie było, a ten mój średnio przynajmniej raz w miesiącu zalicza zwiechę zdalnego dostępu.

Być może teraz po przywróceniu ustawień fabrycznych coś się zmieni, ale jeśli nie, to od czego zacząć sprawdzanie co może być powodem?