Pomoc czy na TS-x33 można uruchomić kontener z mssql:latest - chodzi o to czy TS-x33 obsługuje 64bit-owego Docker-a?

czy na TS-x33 można uruchomić kontener z mssql:latest - chodzi o to czy TS-x33 obsługuje 64bit-owego Docker-a?​


TS-433 | Specyfikacja sprzętowa
X64 ARM jak znajdziesz obraz pod takie procki to czemu nie ale wydajność pewnie będzie marna jeśli to produkcyjny NAS.
 
Przepraszam, pomyliłem się, oczywiście chodzi o mysql:latest.
niewątpliwie przekonało by mnie, gdyby jakiś posiadacz ts-x33 zamieścił by podobny zrzut ze swojej maszyny:
1710671086153.png
 
zgadza się, ale ma taki problem: mapuję sobie tak dla kontenera: "- /srv/rozsylacz/mysqldata:/var/lib/mysql", normalnie nie mogę użyć tego dla raspberry i qnap, bo na qnap dostępne obrazy mysql-a są w wersji 5, a na raspberry 8 (są na raspberry też dostępne w wersji 5, ale znowu mam problem z windows-em). może coś źle robię i zamiast całego katalogu bazy mysql można współdzielić pliki, które działają na różnych wersjach? a może da się zmusić nowszą wersję bazy, żeby działała na plikach ze starszej wersji? tych problemów by nie było gdyby w docker-ze na qnap-ie były obsługiwane obrazy dla armv8
 
problem jajka i kury .. czemu nie ustawisz tej samej wersji MySQL wszędzie ?
jeśli używasz dockera .. to ustaw właściwego TAGa i po sprawie. Docker

docker pull mysql:5.6.44 , podczas gdy ty pewnie używasz docker pull mysql .. co jest jednoznaczne z docker pull mysql:latest .. co oznacza ostatnią wersję i że jak wyjdzie nowa wersja, to Twoja baza danych sie podniesie do najnowszej .. co nie zawsze jest przydatne - a w przypadku innych architektur CPU otwiera puszkę pandory.