Długość hasła do szyfrowania dysków

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Czy da się jakoś zwiększyć długość hasła do szyfrowania dysków powyżej 16 znaków? Hasło 16 znakowe to siła szyfrowania 95-96 bitów, podczas gdy procesor umożliwia 256 bitów. Hasło musi mieć wtedy długość min. 43 znaki. Sam w moim veracrypt na PC mam hasło ponad 40 znakowe.
 
Instrukcja mówi o hasłe max 16 znaków - więc trzeba zrobić ticketa do QNAPa czy coś da rade z tym zrobić - czyli zwiększyć
 
Szyfrowanie musi być NSA-friendly, więc raczej tego nie zrobią. I tak pokażę im środkowy palec (tak dla zasady) i użyję veracrypt. A coś tam wyczytałem też, że spacje są niedozwolone. Niech jeszcze dadzą listę gotowych do wklepania, autoryzowanych przez nich haseł, żeby łatwiej to było złamać.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
O! Więc jednak wywiązali się z obowiązku udostępniania kodu źródłowego, S z resztą też. Zatem bardzo proszę o założenie ticketa o zwiększenie długości hasła i nie filtrowanie znaków. Myślę że spokojnie można uznać QTS za bezpieczny. Niech tylko to poprawią.
 
Ten ticket założyłem dosłownie przed chwilą. Poprosiłem o zniesienie ograniczenia długości hasła i dodanie możliwości zaszyfrowania wybranego folderu.
Odpowiedzieli mi:
Both of your features are already in our feature request tracker - our developers will consider it and change it in future version of firmware.