Pomoc Domowa sieć monitoringu problem z SUrveillance station

Janou

Passing Basics
Beginner
21 Luty 2016
23
3
3
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam, tematów pewnie jest dużo na google, tak jak i tutaj. Mimo wszystko nie znalazłem normalnego rozwiązania na mój problem. Posiadam w domu QNAP TS451 oraz dwie kamerki Dlink DCS5222L. Mam ustawione wydarzenie w surveillance aby wysyłał zdjęcia na maila jak wykryje ruch. W obydwu kamerach mam ustawione wydarzenie tak samo. System ma działać tak aby przy wykryciu ruchu wysyłało mi dwa zdjęcia z obydwu kamer. Problem jest taki że to raz działa, raz nie. Raz wyśle dwa zdjęcia z dwóch kamer, raz wyśle tylko jedno z jednej- tej u której wykryje ruch. Do tego może mi ktoś delikatnie/ prosto wytłumaczyć jak działa wykrywanie ruchu w tej stacji? Ona wyzwala tą opcję w kamerze? Pytam ponieważ jedna kamera wykrywa ruch dopiero jak się przy niej stanie. Wykrywanie na odległość działa dopiero przy czułości +90% co też nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ ruch jest CIĄGLE wykrywany (chyba przez kurz).

Przy okazji chciałbym się podpytać czy ktoś ma jakiś fajny/prosty sposób na wyłączanie wykrywania ruchu? Ja osobiście korzystam z opcji Qmanager -> apps -> surveillance -> on/off. Jednakże jest to irytująca opcja ponieważ przy włączeniu stacji uruchamia ona wykrywanie ruchu na kamerach, przy wyłączeniu opcja ta dalej pozostaje włączona na kamerach-> strasznie to irytujące jeżeli na telefonie wyskakują ciągle powiadomienia, a wyłącznie tej opcji w tych kamerach trwa wieki. W innym temacie użytkownik Pigers proponował ciekawe rozwiązania z powiązaniem MAC telefonu jak podłączy się pod domową sieć wifi, jednak nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ma ktoś jakieś pomysły?

PS. Jeżeli powielam temat to bardzo przepraszam.

Pozdrawiam,
Łukasz​


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160201

Model serwera: QNAP TS-451
 
Bash:
ping -c 1 -q 192.168.88.13 && /etc/init.d/nvrd.sh stop || /etc/init.d/nvrd.sh start

bardzooo uproszczone co powinno się dziać
komórka dostaje jakiś IP w sieci lokalnej , jak jest w domu to wyłącza nagrywania , jak nie ma to włącza ... zaznaczam NIE POWINNO tego tak się robić, chodzi o samą koncepcję.
 
Bash:
ping -c 1 -q 192.168.88.13 && /etc/init.d/nvrd.sh stop || /etc/init.d/nvrd.sh start

bardzooo uproszczone co powinno się dziać
komórka dostaje jakiś IP w sieci lokalnej , jak jest w domu to wyłącza nagrywania , jak nie ma to włącza ... zaznaczam NIE POWINNO tego tak się robić, chodzi o samą koncepcję.

Mniej więcej rozumiem to polecenie tylko jak zrobić żeby takiego pinga wysyłał co chwile, tutaj licznik jest ustawiony na 1 dobrze rozumuje? Rozumiem że ping musi pójść w shellu? Swoją drogą dlaczego nie powinno się tak robić? Dzięki za odpowiedź.
 
To tylko quick&dirty. Przed zrobieniem takiego skryptu musisz odpowiedzieć sobie na wiele pytań, pozabezpieczac sie przed potencjalnymi problemami.

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk
No właśnie, temat jest dla mnie nowy, nie jestem aż tak ogarnięty;p Nie widzę żadnych potencjalnych problemów:p Pod warunkiem ze stacja będzie dobrze zdjęcia wysyłała.