Pomoc Dostęp do NAS poprzez QFile

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

thalgo13

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2011
48
2
8
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Cześć,
mam NAS QNAP postawiony w domu, skonfigurowany pod użytkowników, z dostępem na zwykłym kompie do pełnej zawartości dysków w tym NASie (normalne zamontowanie na biurku każdego dysku, przy każdym starcie komputera). W tym samym domu (w sensie w tej samej sieci WiFi) chciałbym podłączyć się do tego NASa z poziomu iPada, choćby po to, żeby sobie zdjęcia z wakacji pooglądać :)
W tym celu zainstalowałem na iPadzie apkę „QFile”. Ale za cholerę nie mogę podłączyć do tego NASa :-(
1. Po wejściu do apli karze mi wybrać NAS - wybieram „dodaj stację NAS”
2. prosi mnie o podanie „Host IP lub nazwa myQNAPcloud - podaję to drugie, bo sobie to stworzyłem
3. prosi o nazwę użytkowniak NAS - podaję
4. prosi o hasło NAS - podaję
5. na finiszu daostaję info, iż: „Nie udało się połączyć, sprawdź, czy Twoje urządzenie jest zgodne z QFile i potwierdź ustawienia połączenia swojego urządzenia QNAP i urządzenia mobilnego.”
6. dostaję także info: „Możesz również skorzystać z następujących metod: Zaloguj się na konto z QNAP ID w przypadku połączenia za pomocą myQNAPcloud” <- ponieważ nie rozumiem o co mu chodzi w punkcie 5-tym wybieram tę zaproponowaną metodę
7. wpisuję adres email i hasło
8. jest info „połączono”
9. przechodzi spowrotem na stronę z pkt. 2-go a by po chwili wyświetlić info „Nie udało s^ę połączyć. Twoje dane logowania są nieprawidłowe lub konto utraciło ważność. Edystuj ustawienia połączenia”
I tak w kółko...

Co robię źle? Być może po prostu czegoś nie rozumiem w działaniu takiego NASa, albo już prędzej apki QFile, bo na kompie dostęp mam...
 
przecież ci napisał: podaj host IP jako pierwsze ?

200.gif
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qfile
  2. ustawienia Qfile pro
  3. myQNAPcloud
  4. Wifi