Pomoc Dostęp do Qnapa z poza sieci domowej

Chaos

Passing Basics
Beginner
28 Wrzesień 2017
25
1
3
42
QNAP
TS-x64
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej słuchajcie. Chciałbym mieć dostęp do swojego Qnapa jak jestem też poza domem. Wiem, że jest myqnapcloud ale jak poczytałem nie koniecznie go polecacie. Mogę mieć publiczny adres IP bez problemu. Co użyć QVPN?? Ale tak bezpośrednio przekierować na QNAPA to też chyba nie za bardzo. Jak zrobić to inaczej. Czytałem, że można zrobić to za pomocą VMK ale jak to się robi? polecicie coś lub podpowiecie jak to się robi??

PS. Przepraszam za błąd w tytule...:)
 
W kolejności :
#1. Najlepiej VPN , wymaga przekierowanie słownie jednego PORTU .. no ale VPNa nie odpaliasz na TV w hotelu ?
#2. Przekierować tylko pewne porty z QNAPa do internetu (cała lista portów What are the network ports used by Qnap QTS, QuTScloud and QuTS hero system?)
#3. Ustawić DMZ na adres IP QNAPa (złooooo , ale czasami pomaga).

Życie pokazuje że często wygrywa #1 i #2 , bo np plex/emby ma działać cały czas niezależnie od VPNa. Chyba nie powiesz znajomym żeby oglądali filmy od ciebie na vpnie na TV ? :p

Ja mam przekierowane wiele portów na NAS(jest to STRASZNE i DZIAŁA !) i jakoś żyje - fakt czasem jakiś czopek się przypierdoli do mojego IPka, ale długa blokada czyni cuda.

1675802712243.png


Fakt, mam router mikrotika , no ale doktoratu z niego nie robiłem.

Jak masz publiczny (zauważ nie mówię że stały czy zmienny) adres IP to zastanów się nad domeną, łatwiej zapamiętać , https://dupa.pl/ niż 133.12.14.1 ?
Domena kosztuje grosze , a daje wiele opcji.
Połączono posty:

No i zapytaj się dostawcy czy masz możliwość przekierowania portów, bo bez tego nei ma co się pchać dalej.
 
Przerabiałem to tylko u mnie jest kicha bo mam router od Toyi a potem moj router i toya blokuje przejście muszę do nich napisać właśnie o nadanie publicznego adresu IP i zbridżowanie ich routera z moim i może zacznie to jakoś funkcjonować
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qvpn
  2. myqnapcloud
  3. QuTScloud
  4. domena
  5. qvpn błąd
  6. przekierowanie dns
  7. plex
  8. jak ustawić VPN
  9. tutorial