Pomoc dostęp do udziału jako admin TAK, jako user NIE działa

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

jerry

Nowy użytkownik
Noobie
30 Grudzień 2015
5
2
3
35
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Witam. Na początek zaznaczę, że jestem mocno poczatkujący w tych tematach aczkolwiek chętny do nauki :) Od pewnego czasu śledzę forum i szukam rozwiązania dla mojego problemu. Żadne z tych, które znalazłem nie działa.
Qnap TS-251. Najnowszy soft. Jedyne co zrobiłem to: Skonfigurowałem qnap aby był widoczny w sieci LAN. Założyłem użytkownika xxx oraz udział yyy. Uzytkownik ma swoje hasło. Zmapowałem na kompie w sieci LAN katalog/udział yyy znajdujący się na qnapie. Jako admin bez problemu dostaję się do zasobów yyy. Ale jako użytkownik xxx w żaden sposób nie mogę się dostać do yyy. Pojawia się ponownie okno z prośbą o login i hasło. Po wpisaniu odpowiednich poświadczeń nic się nie zmienia, tzn dalej prosi o poświadczenia.
Dodam, że dla xxx ustawiłem prawa odczyt i zapis wobec udziału yyy. Qnap i komp jest w tej samej grupie roboczej. Gupa, do której należy user xxx ma także prawa odczytu i zapisu wobec kat. yyy.
Czy powinienem coś ustawić dodatkowo/wcześniej? Zależy mi żeby użytkownik mógł dostać się do zasobów poprzez windows eksplorer i miał zmapowany ten udział jako dysk sieciowy.

Z góry dziękuję za pomoc.
P.S. proszę nie krzyczeć jeśli powielam temat.
 

Win 7 pro oraz 10 pro. Obydwa zachowują się jak wcześniej opisałem. Admin dostaje się do katalogu sieciowego a User nie.

Jako nazwę użyszkodnika podaj "NazwaQNAP"/XXX

PS: Krzycze bo był temat poruszany :p

No właśnie próbowałem i niestety bez zmian.

Dodam jeszcze, że ograniczyłem dostęp do qnap-a tylko dla kilku adresów IP w sieci lokalnej. Komputery, z których próbuję się dostać jako user do katalogu sieciowego są na tej liście. Poza tym dla `admina` katalog jest dostępny po podaniu hasła. Więcej ustawień nie zmieniałem w qnap-ie.
 
Wpisałem w konsoli polecenia zgodnie z zaleceniami. Otrzymałem komunikat "odmowa dostępu", błąd systemu 5.
Jeśli chodzi o rundll32.exe keymgr.dll,KRShowKeyMgr to powiem szczerze, że nie wiem za bardzo jak to sprawdzić:s

Dla uściślenia: pisząc o adminie i uzykowniku xxx mam na myśli konta i poświadczenia na qnapie (nie na komputerze w sieci LAN).
Sprawdziłem jeszcze jedna rzecz:
qnap -- panel sterowania -- ustawienia uprawnień -- foldery współdzielone -- edytuj uprawnienie folderu udostępniania -- prawa dostępu dla gościa: normalnie jest `brak dostępu`. Zmieniłem na `pełny dostęp`. Zatwierdziłem i zamapowałem dysk przez moj komputer. Dostałem się na dysk bez zapytania o użytkownika i hasło. No ale nie do końca o to mi chodzi...
 
tak ! bo masz problem z ZALOGOWANIem sie za pomocą Windows do QNAPa!

u mnie wygląda tak skrypt logowania:
Kod:
ping ts453pro -c 4
net use ts453pro /user:ts453pro\admin haslo123
net use X: \\ts453pro\Filmy
....

ts453pro - to moja nazwa Q.
 
tak ! bo masz problem z ZALOGOWANIem sie za pomocą Windows do QNAPa!

u mnie wygląda tak skrypt logowania:
Kod:
ping ts453pro -c 4
net use ts453pro /user:ts453pro\admin haslo123
net use X: \\ts453pro\Filmy
....

ts453pro - to moja nazwa Q.


Niestety. Nie działa. Odmowa dostępu...
Tracę powoli nadzieję. Zresetuję ustawienia QNAPa do fabrycznych i skonfiguruję wszystko od początku. Zobaczymy wtedy. Ale generalnie można przy tym lekko zwariować %-}, bo jak znam życie to na pewno jakaś drobnostka.
Pozdrawiam!
 
Witam po krótkiej przerwie. Wszystko już działa.
Wyłączyłem blokowanie IP ale to nie tu był problem.
Okazało się, że w: panel sterownia -- użytkownicy -- uprawnienia aplikacji/aplikacje jest taka opcja "sieć Microsoft". Oczywiście powinna być włączona a ja miałem ją wyłączoną... oczywista sprawa. Po włączeniu tej opcji dla użytkownika innego niż admin, użytkownik ten ma już dostęp.
Czuję się jak mały, zgnieciony robak :Loser:

Podziękowania dla 'pigers' za wsparcie i pomysły!
Pozdrawiam wszystkich na forum.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. odmowa dostępu windows
  2. odmowa dostępu