Pomoc Dostęp zdalny do NASa bez zewnętrznego IP (LTE)

witek244

Nowy użytkownik
Noobie
29 Marzec 2019
3
0
1
38
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Mój problem polega na tym że chce mieć dostęp z pracy do SAMBY udostępnionej na moim QNAP, jednak nie jest to takie proste jak by się wydawało.
Opisze co udało mi się zrobić i co posiadam w tej chwili.

Posiadam internet LTE (Plus i T-Mobile) z racji tego że mieszkam w miejscu gdzie jedyny internet przewodowy jaki był to Neostrada/Netia (max 3 Mbit z racji tego że mieszkam 7km od centrali).
Wracając do tematu, internet LTE jest ok bo z anteną kierunkową osiągam 30/50 Mbit, jednak ma zasadniczą wadę, otóż nie posiada IP publicznego.

Otrzymuje jakieś IP (modem Huawei B315), jednak z mojego miejsca pracy nawet nie dostaje odpowiedzi na ping do tego IP.

Mam dostęp przez myQNAPcloud do plików i do Windowsa 7 (wirtualki na QNAP), jednak potrzebowałem czegoś więcej, czyli dostępu z pracy do tego Windowsa przez RDP (zdalny pulpit) lub VNC oraz do domowej sieci.
Znalazłem aplikacje Radmin VPN (tylko na windows), można w niej utworzyć sieć i na każdym Windowsie na jakim ta aplikacja jest zainstalowana/skonfigurowana (na maszynach są tworzone nowe połączenia sieciowe które dostają nowe IP w tej sieci wirtualnej), windowsy widzą się w sieci.

Zainstalowałem aplikacje na komputerze w pracy i na wirtualce w QNAP. Wszystko pięknie działa, przez RDP i przez VNC mogę się łączyć do tej wirtualki.
Teraz moje pytanie, w jaki sposób skonfigurować wirtualke w QNAP (jakieś przekierowania, ssh itp) żeby z komputera w pracy mieć dostęp do zasobów QNAP przez SAMBE. Czyli żeby nie wchodzić na wirtualkę żeby przeglądać i modyfikować pliki na QNAPie.
Dobrze by też było gdybym do ustawień QNAP mógł wchodzić normalnie jak w domu przez wpisanie ip lub nazwy QNAPa, a nie przez myQNAPcloud.

Dodam też że nie mam możliwości zmiany dostawcy internetu na takiego który daje publiczne IP, w miejscu mojego zamieszkania nie ma nic innego niż powolna neostrada/netia. Odkąd mam LTE przynajmniej mogę oglądać HBO/Netflix'a.

Proszę o sugestie, może ktoś już się mierzył z dostępem do usług QNAPa który jest podłączony do internetu LTE (chyba żaden internet LTE nie daje publicznego IP).



Model serwera: QNAP TS-251+
 
Np Plus miał kiedyś (3 lata temu) w ofercie dla klientów indywidualnych publiczny adres IP (cena < 10 zł)/ m-c). Skorzystałem. Adres był widziany z zewnątrz ale ponieważ operator filtrował pakiety na różnych portach wedle własnego widzimisię, nic nie działało mi to tak jak powinno. Plus solennie zaprzeczał, że cokolwiek filtruje/blokuje, nie doszliśmy do porozumienia i zrezygnowałem.
Play nie miał i pewnie nadal nie ma w ofercie dla klienta indywidualnego publicznego IP.
Nie wiem niestety jak Tmobile, Orange i reszta. Podpytać musisz bezpośrednio swojego operatora. Ale kluczowe jest to, że operatorzy lubią filtrować lub wręcz blokować określone porty lub protokoły. W ten sposób gwarantują sobie, że nie zabraknie im pasma dla klientów biznesowych oraz na usługi głosowe. Więc sam fakt posiadania publicznego IP może nic ci nie dać.
Inaczej jest z operatorami dającymi światłowód.
 
Mam T-Mobile w ofercie firmowej i zewnętrzne (przy okazji stałe) IP kosztuje 15PLN / miesiąc. Z tego co wiem nie da się tego załatwić w taryfie prywatnej. U mnie T-Mobile niczego nie filtruje, mam dostęp do wszelkich usług które wystawiam na zewnątrz. Skoro to T-Mobile to dasz rade zmigrować do taryfy biznesowej?
 
Kupić tani vps i zestawić Vpn do vps. Stosujesz jako pośrednik
grzenio Możesz wyjaśnić trochę dokładniej, co mi da kolejna maszyna? Jak niby mam zestawić połączenie vpn do vps bez publicznego IP?


Np Plus miał kiedyś (3 lata temu) w ofercie dla klientów indywidualnych publiczny adres IP (cena < 10 zł)/ m-c). Skorzystałem. Adres był widziany z zewnątrz ale ponieważ operator filtrował pakiety na różnych portach wedle własnego widzimisię, nic nie działało mi to tak jak powinno. Plus solennie zaprzeczał, że cokolwiek filtruje/blokuje, nie doszliśmy do porozumienia i zrezygnowałem.
Play nie miał i pewnie nadal nie ma w ofercie dla klienta indywidualnego publicznego IP.
Nie wiem niestety jak Tmobile, Orange i reszta. Podpytać musisz bezpośrednio swojego operatora. Ale kluczowe jest to, że operatorzy lubią filtrować lub wręcz blokować określone porty lub protokoły. W ten sposób gwarantują sobie, że nie zabraknie im pasma dla klientów biznesowych oraz na usługi głosowe. Więc sam fakt posiadania publicznego IP może nic ci nie dać.
Inaczej jest z operatorami dającymi światłowód.
vitoldo Dzięki za wyjaśnienie odnośnie zewnętrznych IP, spróbuje się dowiedzieć czegoś w T-Mobile, wiem że z plusem nie ma co się męczyć.
Szkoda tylko że podczas gdy mam pełny dostęp do wirtualki na QNAPie to nie mogę na tej wirtualce zrobić przekierowania na porty QNAPa, coś na zasadzie IP Forwarding.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. światłowód tmobile
  2. tmobile
  3. dostęp do plików z internetu