Pomoc Dynamic DNS dla innych usług na serwerze QNAP

iwi

Passing Basics
Beginner
31 Grudzień 2014
14
3
3
32
Kraków
QNAP
TS-x12P
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Od jakiegoś czasu poszukuję jakiegoś rozwiązania żeby w jednym miejscu zebrać wszystkie moje sieci i urządzenia rozproszone z DDNS (Hikvision, LanKontroler itp, Dahua). Do tej pory korzystam z Noip i to w miarę działa ale niestety kosztuje (dla jednej jest bezpłatny) i tak się zastanawiam czy jest możliwość skonfigurowania QNapa żeby te rozproszone sieci odpytywały się serwera QNAP i podawały swoje adresy IP zamiast Noip. Zrobiłbym użytkownika dla tej usługi i skonfigurował te urządzenia z nowymi danymi. Mój QNap jest na stałym IP.
 
Zamiast NoIP polecam selfhost.de. Korzystam od dawna, co kwartał może przychodzić mail z prośbą o weryfikację adresu/tożsamości, ale można tego uniknąć poprzez wpłatę 5 euro poprzez paypal (naliczane to jako nota kredytowa dla kolejnych usług). Pozostałej części wpisu nie zrozumiałem....
 
Postaram się bardziej rozwinąć temat.
Zarządzam różnymi sieciami i różnymi urządzeniami w sieci. W większości przypadków poprzez nr seryjny można się logować do urządzeń i to wystarcza, ale nie ma pełnej konfiguracji więc wolę po staremu po IP. Łatwiej się coś nadzoruje jak się ma pełny dostęp. Więc u każdego klienta jak nie ma stałego IP to podłączam go do No-ip i to działa. Ale ostatnio zapomniałem opłacić i jakoś przez święta nic się w tych sieciach nie działo i po miesiącu usunęli mi wszystkie domeny/wpisy.
Qnap i tak zżera prąd więc po co mam komuś dawać 2UER/miesiąc i być na jego warunkach jak mógłbym wykorzystać swój serwer do zrobienia takiej samej usługi - o ile się da.
Czyli podsumowując - potrzebuję zrobić usługę jak to robi No-ip.com na QNapie.
 
Np w Hikvision są takie możliwości - po podaniu
Rodzaj DDNS - na stałe jest NO-IP - ale pewnie chodzi tutaj o jakiś stały port - przekierowanie tego portu na QNAP
Adres serwera - tutaj podamy adres IP
Domena
Naz. uż. -
Hasło

Takie coś skonfigurujemy i powinno wysyłać.
Słuchajcie - wiem że to na razie nie będzie działać, bo takiej funkcji nie ma, ale jeśli technicznie jest to do zrobienia to może kiedyś w przyszłości ktoś to zrobi. Wydaje mi się że jest trochę użytkowników No-ip czy innych DDNSowych stron więc ktoś z tego korzysta i ktoś miałby atut żeby kupić QNAPa zamiast np S :)
 
1674115771361.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. cloudflare
  2. ddns