Pomoc Dyski sieciowe i hasło

Dman

Entry Technician
Q Associate
6 Czerwiec 2014
65
11
8
39
Wrocław
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
Witam

Mam pytanie ponieważ współdzielę sieć z kilkoma pokojami, chciałbym aby dyski sieciowe z Qnapa w otoczeniu sieciowym miały użytkownika i hasło. Czy jest to możliwe?

Póki co udało mi się ukryć dyski sieciowe za wyjątkiem folderów Qsync i home .. nie wiedzieć jak je ukryć :)

Dziękuję i pozdrawiam
 
Rozumiem i nie rozumiem. Wiem że udziały sieciowe są udostępniane dla określonych użytkowników. Czyli na kompie na którym mam zainstalowany qnap finder wchodząc do otoczenia sieciowego nie muszę podawać użytkownika i hasła
 
Rozumiem i nie rozumiem. Wiem że udziały sieciowe są udostępniane dla określonych użytkowników. Czyli na kompie na którym mam zainstalowany qnap finder wchodząc do otoczenia sieciowego nie muszę podawać użytkownika i hasła
Musisz, tylko Windows pamieta ostatnie logowanie i haslo,
abanita.pl_konf_smbprzegwinxp2.jpg

UWAGA: Zaznaczając w oknie logowania opcje "Zapamiętaj moje hasło" jak łatwo się domyślić system zapamięta hasło ale tylko wtedy gdy używasz Windows 2000/XP Professional lub 2000/2003 Server. Jeśli używasz Windows XP Home mimo zaznaczenia tej opcji system nie będzie pamiętał hasła. Dlatego za każdym razem będzie się pojawiał ten monit o wpisanie użytkownika i hasła, za wyjątkiem sytuacji gdy zasób jest udostępniony dla użytkownika takiego jaki jest zalogowany na XP Home (wyjątek ten też tyczy Windows 2000/XP Professional i 2000/2003 Server).
jasli chcesz sie przelogowac na innego uzytkownika w otoczeniu sieciowym to:
Windows 2000/XP/2003

Rozwiązaniem dającym większe możliwości jest narzędzie "Konta użytkowników" z Windows 2000/2003, dostępne też w Windows XP poprzez Menu Start >> Uruchom >> control userpasswords2.
abanita.pl_konf_smbuserxp6.jpg

Wchodzisz w zakladke: Zaawansowane
upload_2014-7-6_16-56-34.png

klikasz zarzadzaj haslami:
upload_2014-7-6_16-57-16.png

rozwijasz Poswiadczenia systemu windows
i teraz albo zmieniasz uzytkownika, albo dodajesz kolejnego itd. Polecam Helpa z Windows - tam wszystko jest.
Ja tam bym usunal to poswiadczenie i nastepnym razem jak bedziesz sie logowac na NASa przez otoczenie sieciowe odznacz zapamietaj haslo - to rozwiarze Twoj problem.