Pomoc Głośność dźwięków systemowych - qnap ts-233

barbakan

Nowy użytkownik
Noobie
6 Sierpień 2023
4
0
1
51
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Witam Wszystkich. Od niedawna użytkuję qnap'a ts-233 jak serwer plików multimedialnych w domowej sieci. Wszystko pięknie śmiga, ale irytują mnie dźwięki systemowe. Wiem, że niektórych nie da się wyłączyć, inne można poprzez panel sterowania, co zresztą zrobiłem, ale nie działa. Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was wie czy i jak można obniżyć głośność tego irytującego brzęczka (nie chciałbym go fizycznie odłączyć). Z góry dziękuję za wszelkie pomysły.
 
Dzięki za odpowiedź, a swoją drogą użytkuję nas tak jak większość użytkowników - multimedia w sieci i obrazy dysków systemowych kilku domowych kompków. W centrum zarządzania NAS-a nie mam żadnych błędów, jedynie na tablicy informacyjnej mam info iż nie skonfigurowałem reguł powiadomień. Nieszczęsny brzęczek wydziera się kilka razy na dobę
 
Juz przeglądałem, ale w centrum powiadomień dla każdego z kilkudziesięciu powiadomień sa tylko 4 metody dostarczania: emaila, sms, komunikator i push. Nic tam kurka nie ma o alertach dźwiękowych. Zastanawiam się czy w konsoli nie dałoby sie wymedytować jakiegoś pliczku systemowego odpowiedzialnego za konfigurację dźwięków, powiadomień itd. Ale na razie to tylko pomysł, muszę bardziej wgryźć się w temat. Wszelkie pomysły bardzo bardzo mile widziane