Pomoc Gdzie się podziała opcja konfiguracji umożliwiająca skomunikowanie NASa z UPSem przez USB?

Gites

Passing Basics
Beginner
13 Kwiecień 2014
19
7
3
QNAP
TS-119/219
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
Od kilku lat mój NAS TS-219 podłączony jest do UPSa APC Back-UPS ES 700VA. Dodatkowo, między urządzeniami odbywa(ła) się komunikacja po USB. Po uaktualnieniu systemu z wersji 3.8 do 4.1.0 zauważyłem, że zniknęła opcja wsparcia dla zasilaczy awaryjnych komunikujących się z NASem przez USB. Czy to prawda czy może nie potrafię tego odnaleźć w gąszczu nowych okienek? Stwierdziłem to dopiero dziś czyli kilka miesięcy po uaktualnieniu systemu. Miałem kilkuminutowy zanik zasilania w mieszkaniu, po którym stwierdziłem, że NAS nie wysłał powiadomienia emailem. Zacząłem drążyć sprawę i doszedłem do tego co napisałem już wyżej - brak opcji dla łączności po USB. Będę wdzięczny za pomoc w rozgryzieniu problemu.
Pozdrawiam,
Gites
 
upload_2014-6-27_15-11-29.png
 
Chciałbym żeby to było to ale dzięki za dobre chęci ;)
W wersji systemu <4.x wśród protokołów dostępna była opcja "Standalone mode - USB" ale nie jestem tego pewien na 100%. Tak czy siak, niezależnie od tego co wybiorę z listy "Protocol:", system wymaga podania numeru IP UPSa. Niby skąd mam go wziąć skoro mowa o kablu USB?
 
Problem rozwiązany - dzięki wielkie za wszystkie wskazówki i pomoc.
Wystarczyło wyjąć wtyczkę USB z NASa i wsadzić ją ponownie, czyli metoda jak z kawału:
- Jak informatyk naprawia samochód?
- Wysiada i wsiada ponownie.
Chyba to wyglada raczej tak: