Pomoc HA na VM problem z zawieszającym się HA

eeMeeM

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2018
37
2
8
P-ń
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Qnap 251D (8GB RAM) Od pewnego czasu zmagam się z problemem HA postawionego na MV z obrazu dostępnego na oficjalnej stronie HA. Około pół roku wszystko działało w porządku a później HA zaczął płatać figle, zawiesza się bez powodu i jedyna opcja to restart VM. Próbowałem postawić na nowo ale niestety ten sam problem występuje. Ma ktoś jakieś wskazówki co może być przyczyną?
 
Jak masz integrację MQTT to:
1. spróbuj ją wyłączyć i zobacz jak się zachowa HA
2. sprawdź jakimś klientem (np. MQTT Explorer) ile masz dla homeassistant: topics i messages. U mnie (po którejś aktualizacji bramki OpenGatewayMQTT) było kilkaset tysięcy, w efekcie miałem kilkaset tysięcy nadmiarowych encji w MQTT co implikowało na przyrost bazy w HA po kilkaset MB dziennie (urosła do rozmiarów 6 GB).

U mnie pomogło wyczyszczenie brokera MQTT z pomocą MQTT Explorer oraz ograniczenie zapisów do bazy i ustawienie czyszczenia bazy.

Przed powyższym HA mi się długo uruchamiał lub samoistnie restartował.
 
A co ci pokazuje terminal vm w container station?
A co mają kontenery do VM? w VM log nic nie pokazuje, tylko moje ręczne akcje.
Jak masz integrację MQTT to:
1. spróbuj ją wyłączyć i zobacz jak się zachowa HA
2. sprawdź jakimś klientem (np. MQTT Explorer) ile masz dla homeassistant: topics i messages. U mnie (po którejś aktualizacji bramki OpenGatewayMQTT) było kilkaset tysięcy, w efekcie miałem kilkaset tysięcy nadmiarowych encji w MQTT co implikowało na przyrost bazy w HA po kilkaset MB dziennie (urosła do rozmiarów 6 GB).

U mnie pomogło wyczyszczenie brokera MQTT z pomocą MQTT Explorer oraz ograniczenie zapisów do bazy i ustawienie czyszczenia bazy.

Przed powyższym HA mi się długo uruchamiał lub samoistnie restartował.
Mam MQTT wywala teraz info, że z pliku konfiguracji trzeba wyrzucić pewne elementy bo update będzie w kwietniu i tyle. Ale zobaczę jak go zdezaktywuje co będzie. W sumie to ja tego HA specjalnie pod MQTT i suple postawiłem bo to jedyna droga na integracje z HomeKit.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mqtt
  2. kontenery
  3. homeassistant
  4. QNAP TS-251d ram