Pomoc HD Station nie uruchamia się, działa po restarcie w Panelu admina

D

Damian9876

Guest
Cześć. Od dłuższego czasu nie działa mi HD Station. Uruchamiam mój QNAP TS 531 PRO, widzę dyski zamapowane na laptopie, stacja pobierania zaczyna pobierać, wszystko wydaje się OK. Ale gdy uruchamiam telewizor, na wyjściu HDMI które leci do QNAPA, czarny ekran i brak sygnału. Próbowałem wiele rozwiązań i wszystko działa, gdy wejdę na komputerze w Panel admina QNAP -> HD Station i dam przycisk "Restartuj". Dopiero wtedy po chwili na TV widzę obraz menu główne HD Station. Jest to mega uciążliwe, za każdym razem muszę uruchamiać komputer, logować się i resetować gdy chcę sobie cokolwiek obejrzeć. Mam tak już od ponad miesiąca, nie zauważyłem kiedy zaczął się ten problem. Sprzęt, okablowanie od zawsze takie samo. Wszystko pięknie działało przez pierwsze pół roku. Jak rozwiązać ten problem, gdzie jest przyczyna?
 
  • Lubię to
Reakcje: kapustowicz
ale sie wysypalo cos .;(

alh3_googleusercontent_com_5eYBWq6MaxpnFaUvK1LINUEsyM_yu_e2yg0324c48c83c21e32f2b3d79e523383f08.jpg


instaluje od nowa mam nadzieje ze pomoze..bo mialem ochote ogladac Tedy 2 :p
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
dopiero znalazłem ze można przytrzymać guzik od kopiowania.......postawilem od nowa..i wstalo.. :) ufff..co ta usluga tak pada dziwnie ..
mialem rowniez wczoraj problem skalowania ekranu..pojawila sie ramka czarna grubosci 15 cm z kazdej strony..na ekranie projekcyjnym.zmiana rozdzielczosci nie pomagala..Problem rozwiazal sie sam.w ustawieniach Optoma na suficie byl obraz -3 powiekszenie.
 
Widzę, że nie jestem osamotniony w tym problemie. Też dopadła mnie ta przypadłość - początkowo winiłem wejścia/wyjścia HDMI, podejrzewałem też telewizor lub amplituner. Lecz po kilkukrotnym restarcie systemu doszłam do wniosku, że wina leży po stronie QNAP-a. Jedynym ratunkiem na czarny ekran jest restart systemu. Oczywiście przeinstalowałem HD Station - lecz w niczym to nie pomogło. Sądzę, że to jakiś bug w systemie QNAP-a. W poprzedniej wersji nie miałem takich problemów. A może ktoś znalazł rozwiązanie - chętnie wykorzystam.
Pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Myślę, że chyba wyczaiłem w czym tkwi problem przynajmniej w moim przypadku. Zauważyłem, że rozłączenie z telewizorem następuje kiedy włączę amplituner. QNAP z telewizorem połączony jest hdmi poprzez amplituner. Oczywiście przy wyłączonym ampli - sygnał hdmi przesyłane jest przez przelotkę i bez problemu działa w telewizorze, kiedy jednak włączę ampli (niekoniecznie musi być odtwarzany materiał z QNAP - wystarczy, że słucham tuner radiowego, to automatycznie następuje rozłączenie QNAP-a z telewizorem. Aby ponownie nawiązać połączenie muszę go restartować.
Reasumując - jeżeli nie włączam ampli to połączenie QNAP z telewizorem działa przez cały czas bez problemu.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus