Pomoc Indeksowanie plików multimedialnych: QuMagie, AI

paszczap

Passing Basics
Beginner
26 Czerwiec 2021
14
1
3
41
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Dzień Dobry Wszystkim,

posiadam QNAPa od niedawna, więc próbuję się na nim rozgościć, ale już pojawiły się pierwsze problemy.
Mam pytanie dot. indeksowania, reindeksowania plików multimedialnych.


Co zrobiłem?

1. Zindeksowałem moje zjęcia i video.
2. Ustawiłem sobie backup zdjęć z telefonu za pomocą QuMagie.
3. Okazało się, że wiele zdjęć zostało zduplikowanych (przesłał je wielokrotnie).
4. Wykasowałem duplikaty.
5. W międzyczasie tagowałem rozpoznane twarze.

6. Efekt:
1) W QuMagie mam wiele zdjęć które się nie wyświetlają (domyślam się, że to pozostałości po usuniętych duplikatach).
2) Wchodząc do intligentnego albumu danej osoby QuMagie pyta standradowo o potwierdzenie, czy dorbrze rozpoznał zdjęcia danej osoby. Nic w tym dziwnego poza tym, że czasem pokazuje do porównania zdjęcie danej osoby z pustym (nie wyświetlanym) zdjęciem - podejrzewam, że przyczyna może byc podobna.


7. Do tego dodam, że liczba zdjęć/obrazów podawana przez Qnap AI Core jest mniejsza niż liczba podawana przez QuMagie a ta jest mniejsza niż podawana jaka liczba zdjęć w w Multimedia Center/Przegląd (ten problem występuje od początku (18144 vs vs 39065 vs 90417). Skąd ta różnica?

Pytanie: Jak to naprawić? Pomyślałem, że najprościej to włączyć reindeksowanie, wygenerowac miniatury od nowa etc. Ale...
1) Obawiam się, że reindeksowanie usunie moje inteligentne albumy, nad którymi spędziłęm sporo czasu
2) Zaraz po wysłaniu na NAS plików włączyłem reindeksowanie i wprawdzie podawane liczby zdjeć się zwiększyły, to jednak nadal nie są równe (pkt. 7)

Jest na to jakieś sensowne rozwiązania na stałe? Nie wyobrażam sobie co jakiś czas reindeksować plików i tworzyć albumy od nowa... :/

Z góry dzięki każdemu, kto spróbuje pomoc


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1697
Model serwera: QNAP TS-453D
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. duplikaty
  2. qumagie backup
  3. miniatury na tv
  4. miniatury video