Pomoc Instalacja dysków bez utraty danych po wgraniu nowego systemu

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

prometeusz72

Nowy użytkownik
Noobie
11 Lipiec 2023
3
0
1
52
QNAP
TVS-x63+
Ethernet
1 GbE
Witam, wiem, że temat był wałkowany na forum, jest nawet poradnik jak ręcznie dopisać dyski, ale poradnik jest dobry dla ludzi mających choćby minimalną wiedzę na temat pracy z konsolą. Ja jestem użytkownikiem obrazkowym, jednak spróbuję, bo
może uda mi się uzyskać poradę.
Historia jest taka: kupiłem kieszeń QDA-A2MAR. Zainstalowałem na niej dwa dyski SSD tworząc JBOD co w sumie dało mi nie cały 1TB przestrzeni. Wyciągnąłem z NASA pozostałe 3 dyski (Qnap TVS-464). W miejsce pierwszego dysku zainstalowałem ową kieszeń i postawiłem system od nowa. Niestety, jak to zwykle bywa, po włożeniu pozostałych dysków do NASa, system ich nie rozpoznaje i tworząc nową pulę chce je formatować. I pytanie wydaje się proste: jak podłączyć te dyski do systemu Qnap, aby nie utracić danych.

Z góry dziękuję za pomoc
Prometeusz
 
Rozwiązanie
Niestety, jak to zwykle bywa, po włożeniu pozostałych dysków do NASa, system ich nie rozpoznaje i tworząc nową pulę chce je formatować. I pytanie wydaje się proste: jak podłączyć te dyski do systemu Qnap, aby nie utracić danych.
a naciskałeś przycisk odzyskaj?
włoż stare dyski i zrób...
msedge_GRhuFRBJKy.gif


Attach and Recover
Niestety, jak to zwykle bywa, po włożeniu pozostałych dysków do NASa, system ich nie rozpoznaje i tworząc nową pulę chce je formatować. I pytanie wydaje się proste: jak podłączyć te dyski do systemu Qnap, aby nie utracić danych.
a naciskałeś przycisk odzyskaj?
włoż stare dyski i zrób...
msedge_GRhuFRBJKy.gif


Attach and Recover
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. konsola
  2. recover
  3. nowa instalacja
  4. jak podłączyć się do qnap
  5. odzyskaj
  6. poradnik