Pomoc Instalacja języka PL w Joomla 2.5.14

Adam Gałka

Nowy użytkownik
Noobie
24 Styczeń 2014
8
0
1
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam
Mam problem z instalacją języka pl w joomli która jest atktualnie dostępna w QTS 2.5.14 przy próbie instalacji wyswietla się komunikat że:
Próbowałem zrobić to na kilka sposobów ale nic z tego nie da się, podejrzewam że mam coś nie tak skonfigurowane na serwerze i coś blokuje możliwość sciągnięcia patcha. Bo problem dotyczy również updatu samej joomli również wyskakuję błąd. Instalacja samej joomli oraz bazy danych przebiegła prawidłowo i wyglądała standardowo. Proszę o pomoc.
 
Może to trochę magicznie ale ja jak instalowałem czy joomlę, czy wordpress-a, czy phpbb na QNAP-ie to robiłem to tak:
- Instalowałem paczkę QPKG
- ściągałem najnowszą wersję PL
- jeszcze przed rozpoczęciem instalacji kasowałem pliki danego CMS czy forum z udziału /web/<katalog CMS>/
- w to samo miejsce kopiowałem pliki ze ściągniętej wersji i przystępowałem do normalnej instalacji

Plusy: nie musiałem kombinować ze spolszczaniem, najnowsza wersja, odinstalowywanie odbywało się tak jak przy oryginalnej wersji
Minusy: ja osobiście żadnych nie zauważyłem
 
No niestety nic mi to nie dało zrobiłem tak jak napisałeś. Instalacja odbyła się na tej wersji jaką chciałem jednak na koniec jest błąd przy usuwaniu folderu instalacyjnego joomli. Gdy go usunę ręcznie na stronie wyswietla się że nie moze odnaleść folderu do instalacji joomla, jak go zostawię instalacja zaczyna się od początku. Nie wiem gdzieś chyba na serwerze mam ustawienia zabraniające coś updatować lub zmieniać a próbowałem zmieniać już wiele ustawień z tym związanych i nic nadal jestem w kropce..Troche słabo jest wspierana ta joomla przez Qnap takie mam wrażenie nigdy takich problemów nie miałem..
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Poczytaj inne problemy opisane mające związek z Jomla
Może coś Cię naprowadzi na dobre rozwiązanie, Panowie ostatnio omawiali jakiś problem z instalacją, nie pamiętam teraz szczegółów. Zdaje się koniec stycznia początek lutego ...
 
Zainstaluj na komputerze lokalnym środowisko xampp i uruchom,
zainstaluj Joomle z dodatkiem Akeeba Backup,
wykonaj backup joomli (plik backupu domyślnie jest w C:\xampp\htdocs\administrator\components\com_akeeba\backup,
skopiuj plik bacupu i skrypt kickstart (skrypt akeeba zawierający instalator bacupu) do katalogu QWeb,
z poziomu strony uruchom skrypt i postępuj zgodnie z instrukcją (hasło do bazy podajesz takie jak masz na Qnapie a nie na kom. lokalnym),