Pomoc iSCSI po przejściach i 'Błąd inicjatora'

drQwerty

Passing Basics
Beginner
12 Listopad 2011
26
5
3
58
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Hi,

Najpierw mój Qnap TS-251 przeszedł wymianę płyty głównej, potem na moim laptopie musiał być przeinstalowany Windows 7. Efekt: nie umiem ponownie podłączyć woluminu iSCSI.
Na NASie target jest widoczny jako 'Enabled'. Na laptopie w zakładce 'Odnajdowanie' widzę wszystkie IP i domenę, pod którą jest NAS, w zakładce 'Elementy docelowe' widzę ten target - a jakiej kombinacji w 'Zaawansowane' dostępnych w okienku po naciśnięciu 'Połącz' bym nie próbował - za każdym razem wyskakuje mi 'Błąd inicjatora'.

Jak pisałem, laptop kilka dni temu przeszedł całkowita reinstalację, ciągle jeszcze sporadycznie przychodzą jakieś aktualizacje. No i mam pytania w związku z tym:
1) Czy muszę wybrać jakąś szczególną kombinację parametrów dla inicjatora? Nigdzie (w szczególności na stronie Qnapa) niczego specjalnego nie znalazłem.
2) Czy może muszę dograć jakiś soft od MS albo HP by iSCSI zadziałało?

Edit:
Czy inicjator od StarWinda może coś pomóc?

Edit2:
Inicjator StarWinda też nie pomaga. Nie widzi też nowo utworzonego LUNa.
Pytanie 3): Co to jest klucz tajny obiektu docelowego przy logowaniu CHAP i skąd go wiąć?
Dla tego pierwszego, starego LUN nie miałem ustawionego logowania CHAP (o ile dobrze pamiętam), dla drugiego tak, ale ani User ani Password nie działają jako ten tajny klucz.



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0238 Build 03.07.2017
Model serwera: QNAP TS-251
Nikt nie umie pomóc?
To może ktoś doradzi gdzie szukać bardziej szczegółowych logów błędów inicjatora iSCSI?