Jaki QNAP do chmury + szyfrowane połączenie.

Speyson

Passing Basics
Beginner
12 Kwiecień 2016
21
1
3
43
QNAP
TS-x53D
Ethernet
56 GbE
Witam, potrzebuję QNapa do małego biura. Ma być on w szczególności wykorzystywany jako chmura z racji, że pracownicy są porozrzucani po Polsce. Najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie plików, a dokładnie o zabezpieczeniu się przed włamaniem. Czytałem już o Boxcryptorze, który szyfruje pliki umieszczane w chmurze i nawet jeśli ktoś niepowołany zaloguje się do chmury to i tak żadnego pożytku z plików nie ma. Ale Boxcryptor to jednak za drogie rozwiązanie jak dla mnie. Do głowy mi przyszło wykupienie certyfikatu do https i na to się raczej zdecyduję chociaż i tak jak by się ktoś włamał to i tak ma dostęp do niezaszyfrowanych plików.
Jaki model moglibyście mi polecić do takiej chmurki? Chodzi raczej o te tańsze.

Pozdrawiam
Nikt nic nie poradzi?
 
dokładnie o zabezpieczeniu się przed włamaniem.
hmmm - najbezpieczniej nie mieć NASa podłączonego do sieci Internet.

drugie w kolejce jest połączenie VPN pracownika do NASa który przecież może szyfrować dane wewnętrznie (tylko modele z Intelem polecam do tego).
Odbezpieczasz dane podczas startu NASa - wpisując hasło do panelu WWW QTSa.

Równie dobrze można dane trzymać w postaci kontenerów VeraCrypt/TrueCrypt na NASie ale to już hardcore.

Do takich celów celowałbym w TS-251 przynajmniej.
 
Właśnie kontener na Veracrypt wydaje mi się najbezpieczniejszym a zarazem najprostszym rozwiązaniem. VPN trochę drogo, jak na moje możliwości. Dzięki panowie za rady i za podpowiedź co do modelu. Pozdrawiam
P.S. Jeśli dobrze rozumiem to jeśli miałby być kontener na VeraCrypt to wymiana plików mogłaby się odbywać tylko na kontenerze umieszczonym w chmurze. Ponieważ autosynchronizacja z lokalną maszyną nie zadziała?