Pomoc Konfiguracja Qsync dla kilku urządzeń

tomek0o7

Nowy użytkownik
Noobie
3 Październik 2016
9
1
3
installsat.pl
QNAP
TS-210
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0675 Build 20180810
Model serwera: QNAP 251+

Ogólnie chciałbym zrobić swoją chmurę tak jak działa Google Drive. Wcześniej korzystałem na S z Cloud Station. Mój problem polega na tym, że chcąc korzystać z Qsync trzeba tworzyć foldery współdzielone, albo nie mam odpowiedniej wiedzy na temat softu Qnapa. Chciałbym, abym mógł utworzyć jeden folder współdzielony, a w nim foldery dla każdego urządzenia z osobna. Chciałbym aby struktura tak wyglądała:

-Wolumen
-- Folder A
-- Folder B
-- Folder C
-- Folder D
--Qsync
--- Urządzenie 1
--- Urządzenie 2
--- Urządzenie 3
--- Urządzenie 4
-- Folder E
-- Folder F

Na chwilę obecną znalazłem tylko opcję robienia folderów współdzielonych i tak naprawde przy 10 urządzeniach robi się śmietnik, ponieważ wygląda to następująco:

-Wolumen
-- Folder A
-- Folder B
-- Folder C
-- Folder D
-- Urządzenie 1
-- Urządzenie 2
-- Urządzenie 3
-- Urządzenie 4
-- Folder E
-- Folder F

Mam nadzieję, że udało mi się wytłumaczyć o co mi chodzi.
 
Przecież możesz sobie najpierw zrobić na NASie dokładnie taką strukturę folderów i podfolderów jaką opisałeś.
A następnie z każdego urządzenia poprzez Qsync Client sparować sobie foldery lokalne urządzenia z odpowiednimi folderami (już istniejącymi) w NASie. Nie będzie śmietnika.
Przy okazji powiem uczciwie, że utworzenie podfolderu przy użyciu File Station jest dla mnie zbyt dużym wyzwaniem. Używam Total Commandera.
 
Ja podepnę się pod temat.
To moj pierwszy qnap i mam problem żeby dojść do jednej rzeczy. Chcę żeby robiła się synchronizacja zdjęć z dwóch telefonów. Tylko chcę żeby robiła się do osobnych folderów i tak żeby każdy miał dostęp TYLKO do swojego folderu(coś na zasadzie folderu współdzielonego z dostępem tylko dla jednego użytkownika).
W aplikacji qsync na telefonie domyślnie wybiera się folder /Qsync/Mobile i nie mogę (nie potrafie) go zmienić. Da się to jakoś rozdzielić? Jeśli tak to proszę o info jak tylko bardzo łopatologicznie bo kolega wyżej napisał "A następnie z każdego urządzenia poprzez Qsync Client sparować sobie foldery lokalne urządzenia z odpowiednimi folderami" i nijak nie wiem jak mam to ogarnąć...