Pomoc Konfiguracja TS-112

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mcincin

Passing Basics
Beginner
22 Grudzień 2011
10
4
3
39
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,

zmuszony jestem jednak prosić szanowne grono o pomoc w związku z konfiguracją ustrojstwa z tematu. Ale to zanim zadam pytania to:
do czynienia mamy z Qnap TS-112 internetem od Multimedia Polska 60Mb/3Mb, routerem TP-Link WDR4300 i Switch TP-Link TL-SG1008D.
Podłączenie wygląda następująco: przewód koncentryczny podłączony z klatki schodowej do domu a konkretnie do modemu Multimedii. Następnie z modemu wychodzi przewód skrętka do routera WDR-4300. Z routera wyjście z gniazda 1Gb do switcha (1Gb) a tam jest podłączenie do Qnap TS-112. Dlaczego w taki sposób? A no dlatego, że wszystkie przewody są w ścianie a ruter jest powieszony pod sufitem -w innym miejscu niż switch i qnap:). Oczywiście można się rozpisywać, że przecież tp-link do g.wno itd., ale w poprzednim domu tzn. u rodziców wszystko działało bez zastrzeżeń, no ale był inny dostawca internetu (GTP) oraz nie było switch-a. Teraz do rzeczy: serwer w sieci domowej działa bez zastrzeżeń nawet TV widzi dane serwera. Problem jest z dostępem do routera z zewnątrz. W żaden możliwy sposób nie moge go skonfigurować. Help...
 
No więc tak: Czy mam publiczny IP - trudno powiedzieć ale nie sądzę. Generalnie dziwna sytuacja bo, sprawdzając jakie mam IP (na Twoje IP - Jakie jest moje ip i szybkość łącza? - WP.PL) wyskakuje mi: 176.221.120.79, ale jak sprawdzam na routerze to pokazuje mi 10.7.152.1. Ten model nie jest w trybie bridge, bynajmniej nic o tym nie wiem, nigdy nie ustawiałem mostków i z żadnym sąsiadem nie dziele neta. Mam przekierowane porty to wszystko jest w zdjęciach poniżej. Próbowałem nawet zabawę z DDNS ale albo coś źle robię albo to też nie działa.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
 
Pomimo, że tych zrzutów jest dużo - nic mi nie mówią poza tym że na swoim wdr4300 masz adres prywatny i przekierowane porty. Bardziej istotne jest co tam masz w modemie ? Jaki to model ?
Nie znam rozwiązań Multimedii i nie wiem jak to puszczają. Może jest opcja przestawienia w tryb modemu np pppoe, bo skoro dał ci prywatny to znaczy, że ma też swój routing. Może jest tam jakiś DMZ ? Dopóki tego nie ogarniesz swór router i Qnapa możesz zostawić w spokoju.
 
Problem jest z dostępem do routera z zewnątrz. W żaden możliwy sposób nie moge go skonfigurować. Help...
Ustaw eksperymentalnie na routerze DMZ na serwer QNAP i sprawdź dostęp z zewnątrz.
UWAGA! Nie zostawiaj DMZ na stałe. To wskazanie ruchu z zewnątrz na serwer NAS.
 
Witam, postanowiłem definitywnie zakończyć ten wątek i podzielić się zdobytą wiedzą. Otóż tak jak pisałem wcześniej mam: internet z Multimedia P. 60Mb/3Mb i do tego ich wspaniały modem. Niestety dużo osób nie wie, że ten operator robi się coraz cwańszy i strasznie uprzykrza życie użytkownikom, ale to mniejsza o to. A więc w skrócie: użytkownik dostaje IP ale tylko wewnętrzne (nadane przez operatora) czyli np. 10.7.152.1. Owszem można dostać czyt. wykupić stałe publiczne IP ale jest to koszt miesięczny rzędu kilkunastu złoty (jakieś jawne żarty). Na szczęście dają jeszcze jedną opcje wykupienia IP z puli publicznej (IP dynamiczne). Z takiej oferty skorzystałem bo była to jedyna możliwość a koszt jednorazowy wynoszący 5 zł to nie majątek choć i tak jest to kpina. Oczywiście można pisać, że oni robią to dla bezpieczeństwa bla bla bla. Zaryzykowałem i się opłaciło, Qnap jest widoczny na zewnątrz bez konfiguracji DMZ i innych czynnościach nazwijmy je niepotrzebnych a jedynie należało przekierować porty. Oczywiście ponieważ jest dynamiczne ip to trzeba było zrobić jeszcze jedną czynność, ale to wszyscy wiedzą jaką.

P.S. Pan Pigers trafił w sedno z adresem IP.
 
  • Wow
Reakcje: 1 osoba
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.