Pomoc Kopiowanie plików zinnego NAS (Zyxel) do QNAP (TS-251)

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

ozyryssg

Passing Basics
Beginner
1 Grudzień 2015
29
5
3
64
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam chcę przekopiować pliki ze starego NAS zyxela na nowego QNAPa za pomocą file station (taką możliwość pokazał jeden z użytkowników-fot)
Problem w tym że u mnie w File Station (system 4.2) nie ma możliwości wyboru FTP w lewym oknie.
Pewnie robię coś żle, albo czegoś nie robię
ai.imgur.com_BY0VzqJ.png
, proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy dzień z QNAPem.
 
Witam!
No i kolejny Nowbie poległ :p Przeszukiwałem forum ale jeszcze nie znam całej jego struktury i tematów więc wybaczcie jeśli pytanie jest trywialne. Chcę przekopiować z DS213 na TS-451+. Wszystkie są w LAN 1000Mbit . Z kompa wchodzę na jeden i na drugi udział, ale jednak wolałbym zrobić to bez pośredniczenia laptopa, bo do przekopiowania jest 1,8"tony" danych :D. No i chciałem to zrobić przez File Station w QNAP poprzez polecenie "Utwórz zdalne połączenie" (coś już tam wiem) ale niestety zawsze dostaję błąd. Próbowałem już wpisać wszystko (i pewnie wszystko źle hehe ) więc ma ktoś może krok po kroku jak kopiować z NAS na NAS? Bo chyba metodę chcę użyć dobrą?!?
aimg24.otofotki.pl_obrazki_vh716_451_213.jpg

Dziwni mnie np to że tam gdzie jest wpisane /Public jest lista rozwijana gdzie moim zdaniem powinny być dostępne to co mam w DataVol1 tymczasem lista jest pusta ... no ale wpisałem z łpay /Public Wpisywałem inne foldery - istniejące i nieistniejące ... w nazwie hosta próbowałem też użyć IP DS213 ale też to na nic ... jakieś pomysły? W S właczyłem też FTP i próbowałem tym coś wypłodzić ... z takim statym pogrążającym mnie skutkiem ...
 
Dziękuję za szybką odpowiedź

No to zrobiłem folder: Nowy

I teraz wyskakuje też błąd o ulubionej treści:

Nieznany błąd

Folder docelowy: /Nowy​
 
Można tu dać jakąś nagrodę "pomógł", albo różyczkę? ... czy tylko
@kaktus :p
a jak widać jest to kaktus dziękczynno-wdzięczynny :lol:

Pomogło to: FOLDER z komputera z plikami ... Zmyliło mnie trochę Destination folder - u mnie Folder docelowy ... myślałem że to ma być folder dokąd montujemy (czyli folder z QNAP), a nie skąd (u mnie S)... Bardzo dziękuję :) O takie coś chodziło! oczywiście działa
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.