Pomoc Migracja dysków

rafalw

Passing Basics
Beginner
16 Styczeń 2024
20
2
3
45
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam takie pytanie
Mam Qnap model TS-879U-RP który nam padł, przewroadzałem migrację dysków do TS-h1277XU-RP-3700X i udało mi się jeden wolumin danych odzyskać, natomiast jeden był zablokowany prawdopodobnie podczas inicjacji woluminy ktoś nadał hasło, więc qnap wymuszał wpisanie hasła którego oczywiście nie znam.
Więc zacząłem kombinowac i zmieniać kolejnośc zatok np. dysk 1,2,3,4 wsadziłem do zatoki 5,6,7,8 i zaczęły się problemy.
Teraz ma status taki, że qnap ma niekatywne przyciski odzyskaj raid.
1705911651563.png

Czy jest jakaś szansza zeby to przywrócić.?
 
Dzięki pomogło wrócił status zablokowany wiszę piwko :)
A nie obejdę tego odblokowania bo nie pamiętam hasła??
A jak uda się naprawić starego nasa to jak włożę te dyski to powinno wszystko ruszyc bez podawania hasła?
Połączono posty:

Ewentulanie da się jakoś odpalić te 4 dyski w raid 10 pod jakim linuxem>? zeby przekopiowac dane?
Połączono posty:

1705929791992.png

1705929907033.png

Dziwna sytuacja miałem raid 10 z 4 dyskami i jedną pulę a teraz pokazuje ze raid 10 na dwóch dyskach???
i jakieś 3 woluminy.
 
Obowiązkiem operatora jest znać hasła do swoich urządzeń, nie masz hasła i nie masz opcji odzyskania go .. to możesz sformatować te dyski.
Jest możliwe że jak piszesz .. hasło jest zapisane na poprzednim nasie, odpal dyski i sprawdzić , pytanie czy poprzedni NAS jest sprawny ?
 
Obowiązkiem operatora jest znać hasła do swoich urządzeń, nie masz hasła i nie masz opcji odzyskania go .. to możesz sformatować te dyski.
Jest możliwe że jak piszesz .. hasło jest zapisane na poprzednim nasie, odpal dyski i sprawdzić , pytanie czy poprzedni NAS jest sprawny ?
Musze go dac do naprawy bo się nie uruchamia, ale jak podgrzeje suszarką kondesatory to wstaje, ale na 8 dysków nie zasila dwóch pierwszych, więc jeszcze coś jest uszkodzone płytce łączacej dyski z płytą główną.
Więc zanim naprawię zastanawiam się czy jest jakaś możliwość podpięcia tych 4 dysków i odpalenia linuxa i skopiowanie danych.
Połączono posty:

Musze go dac do naprawy bo się nie uruchamia, ale jak podgrzeje suszarką kondesatory to wstaje, ale na 8 dysków nie zasila dwóch pierwszych, więc jeszcze coś jest uszkodzone płytce łączacej dyski z płytą główną.
Więc zanim naprawię zastanawiam się czy jest jakaś możliwość podpięcia tych 4 dysków i odpalenia linuxa i skopiowanie danych.
Mało tego ja nawet nie wiedziałem że tam jest jakieś hasło bo wolumin się uruchamiał bez podawania hasła./
 
Dlaczego słabo? Skad miałem wiedzieć?
Dokumentacja którą przecież prowadzisz.

Jest jakiś tutorial z tego lvm i mdadm?
Tak z grubsza:
Zainstalowac lvm2 i mdadm na wybranym systemie
zrobic skan za pomoca "sudo mdadm --examine /dev/sd*"
Jak coś znajdzie to poskładać za pomocą "mdadm --assemble /dev/md0 --level raid10 --name data --raid-disks 4 /dev/sdXY /dev/sdXY /dev/sdXY /dev/sdXY"
 
panie - tutaj się przewala 40 tematów dziennie, myślisz że będziemy pamiętać o każdym drobnym szczególe ?!

skoro tak podchodzimy do tematu - polecam kontakt z helpdeskiem QNAP - oni są OFICJALNYM WSPARCIEM, w końcu za nich płacisz kupując nowego QNAPa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. raid 6
  2. migracja