Pomoc Migracja z Single na RAID1 dysk systemowy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

lucasville

Passing Basics
Beginner
18 Sierpień 2024
18
2
3
40
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Cześć wszystkim,
natrafiłem na pierwszy problem, którego nie jestem w stanie sam rozwiązać.
Miałem do tej pory jeden dysk SSD Lexar SSD NM620 512GB, na którym jest system. Zwolnił mi się inny dysk SSD, Crucial P3 500GB (CT500P3SSD8).
Przy próbie migracji z single na RAID1 nie mogę zaznaczyć nowego dysku (opcja wyboru dysku jest nieaktywna). Czy to z powodu różnicy w pojemności (512GB vs. 500GB) czy problemem jest migracja dysku systemowego?

Edycja 21:44
Dojrzałem, że w Praktycznej szkole QNAP (Migracja poziomu RAID) jest informacja, że drugi nowy dysk ma mieć tą samą pojemność lub być większy. Jeżeli w tym jest problem u mnie czy da się jakoś przenieść system z większego dysku na mniejszy (klonowanie) a potem ten większy dołączyć do RAID1? Chciałbym obejść się bez reinstalacji systemu. :)
 
Rozwiązanie
Teoretycznie tak ale nie jest to wspieranie przez producenta oraz nie zalecane (może nie zadziałać albo mogą wystąpić inne problemy z działaniem systemu).
Najbezpieczniej zrobić kopię ustawień oraz danych i zainicjalizować NAS na nowo.
Czy da się jakoś przenieść system z większego dysku na mniejszy (klonowanie) a potem ten większy dołączyć do RAID1? Chciałbym obejść się bez reinstalacji systemu. :)
 
Teoretycznie tak ale nie jest to wspieranie przez producenta oraz nie zalecane (może nie zadziałać albo mogą wystąpić inne problemy z działaniem systemu).
Najbezpieczniej zrobić kopię ustawień oraz danych i zainicjalizować NAS na nowo.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.