FAQ Możliwości forum - Gratyfikacja wypowiedzi

Czy taki system gratyfikacji jet dobry?

  • NIE podoba mi się.

    Głosy: 0 0,0%
  • Nic o tej funkcjonalności nie było mi wiadomo.

    Głosy: 0 0,0%

  • Łącznie głosujących
    4

kaktus

μC Circuitmaker
Contributor
14 Luty 2011
941
216
113
13
opolskie
kaktusa.pl
QNAP
TS-219P+
Ethernet
1 GbE
Ponieważ poproszono mnie o:
Drążę dalej temat dodawania bonusów do wiadomości - możesz wrzucić screena gdzie jest ten pasek z dodawaniem ikonek "Ciasto", "Lubię to" ?

Więc wklejam:
pigers.png


Sprawa dotyczy gratyfikacji odpowiedzi która przypadła do gustu, lub była bardzo pomocna itp
W ten oto sposób można "podziękować" osobie która była zaangażowana w temat. "Darczyńcą" może być osoba biorąca lub nie udział w dyskusji.
Tutaj uwaga, można też wyrazić swoją dezaprobatę lub obojętność w stosunku do jakiejś odpowiedzi. Co widzimy na obrazku poniżej:
gadzety.png

na przykładzie gadżetów zdobytych przez jednego z "kolegów" objaśnię na czym polega gratyfikacja.
Cyfry w kolorze zielonym obok ikonki oznaczają wyróżnienia, i dodają punkty w globalnej nocie użytkownikowi,
cyfry w kolorze czarnym oznaczają że odpowiedz nie jest ani pozytywna ani negatywna oczywiście w ocenie gratyfikującego,
cyfry w kolorze czerwonym dotyczą dezaprobaty i ujmują punkty w globalnej nocie obdarowanego.
Wszystkie zdobyte punkty, każdy forumowicz widzi w postaci kolorowego licznika, po zalogowaniu się przy swoim awatarze w górnym prawym rogu witryny, oraz w profilu, swoim oraz innych.
Jak widać na zdobytych wyróżnieniach (kolumna pierwsza) udało się zdobyć dwa lizaki, jedno piwko, jedno wyróżnienie za informacje zawarte w odpowiedzi, oraz siedem wyróżnień lubię to. W globalnej punktacji, wszystkie te gadżety są "pozytywne" i stawiają użytkownika w pozytywnym świetle. Tak jak jeszcze widzimy - kolumna druga, akurat kolega który "pożyczył" tabele punktacji do tego opisu nie rozdał jeszcze nikomu żadnego z gadżetów. :p Ale to akurat dlatego, że ma problem techniczny u siebie, a nie dlatego że nie chce lub o tej możliwości nie wie.

Teraz aby korzystać z tych dobrodziejstw trzeba być zarejestrowanym forumowiczem, gdy chcemy ocenić czyjąś wypowiedź należy kursorem myszki ustawić się na okienku z odpowiedzią która nas interesuje. Wtedy powinien wyłonić się (po niżej numeru wiadomości) dodatkowy pasek gadżetów jak to widać na pierwszym obrazku, i możemy wybrać coś interesującego z tej szerokiej gamy "podarków". Po nadaniu oceny można ją w późniejszym czasie anulować, i lub po anulowaniu dodać inną.
O otrzymaniu oceny przy wypowiedzi każdy obdarowany forumowicz jest informowany stosownym powiadomieniem.
Gdybym coś pominął albo pokićkał proszę naszego SysOp-a o uzupełnienie, poprawienie, instrukcje napisałem z moich obserwacji.


[INFORMACJA]
Niektóre funkcje forum są niedostępne dla początkujących użytkowników Noobie. Awanse do grupy Qlubowicz przydzielane są automatycznie dla udzielających się użytkowników lub tych, którzy wspomogli forum przez dowolną z dostępnych opcji:
Wspomóż: Serwer i oprogramowanie lub Ulepszenia konta

Podniesienie rangi forumowicza do grupy Qlubowicz zapewnia:
Napisanie minimum 15 wiadomości i otrzymanie co najmniej 1 pozytywnej oceny, uzupełnienie profilu w 100% oraz trzydziestodniowy staż na forum..

Uzupełnienie profilu obejmuje:
- Wgranie zdjęcia profilowego (avatar)
- Ustawienie płci
- Ustawienie w profilu daty urodzenia
- Uzupełnienie w profilu modelu/serii serwera
- Uzupełnienie w profilu prędkości środowiska sieciowego
- oraz dodatkowo przedstaw się (Utwórz nowy temat w dziale: Witaj nieznajomy!)
 
Pewnie nie zrozumiałem jak to zrobić, ale u mnie (Opera, Firefox, IE) nic się nie wyłania, więc wybaczcie, że nie dostajecie ode mnie lizaków.

Dlaczego przy poście #1 (w żadnym wątku) nie ma guzika do cytowania?
 
Z cytowaniem treści z wcześniej szych wypowiedzi radzę sobie w sposób następujący:

po pierwsze - po kliknięciu odpowiedz, nam okienko edycji z zacytowaną treścią,
po drugie - po zaznaczeniu/podświetleniu części wypowiedzi robi się popup z treścią cytuj fragment, tak jak to widać na obrazku poniżej.

przyklad.png

natomiast co do braku interakcji w Twoim przypadku to pewno popsułeś komputer/system tak samo jak pigers ;) bo też ma z tym problemy. Ja jeżdżę na FF z NoScript i Adblock Plus oraz Flashblock i się nie uskarżam na podobne przypadłości.
.
 
kaktus, jeśli chodzi o cytowanie, to odpowiedziałeś na pytanie, którego ja nie zadałem. Może przeczytaj jakie było moje pytanie.

A komputery to widzę, że mam popsute nawet dwa, ale co tam, mniej lizaków dla Was. Czy to nie jest jakieś przekombinowane i może też trzeba używać chroma, żeby działało? ;)
 
  • Love
Reakcje: kaktus
Czyli dobrze podejrzewałem, a myślałem, że to żart. Trudno, nie dostaniecie lizaka.
 
A ja nie wiem... Mam wszystkie przeglądarki i na każdej mi działa :)
... nawet na starszej wersji OperyZobacz czy np. teraz pojawia się wybór tych Waszych lizaków :)
 
  • Lubię to
Reakcje: jurass
po prawie tygodniu pokazał mi się magiczny pasek z bonusami ;)
podziękował Kaktus
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
[INFORMACJA]
Niektóre funkcje forum są niedostępne dla początkujących użytkowników Noobie. Awanse do grupy Qlubowicz przydzielane są automatycznie dla udzielających się użytkowników lub tych, którzy wspomogli forum przez dowolną z dostępnych opcji:
Wspomóż: Serwer i oprogramowanie lub Ulepszenia konta

Podniesienie rangi forumowicza do grupy Qlubowicz zapewnia:
Napisanie minimum 15 wiadomości i otrzymanie co najmniej 1 pozytywnej oceny, uzupełnienie profilu w 100% oraz trzydziestodniowy staż na forum..

Uzupełnienie profilu obejmuje:
- Wgranie zdjęcia profilowego (avatar)
- Ustawienie płci
- Ustawienie w profilu daty urodzenia
- Uzupełnienie w profilu modelu/serii serwera
- Uzupełnienie w profilu prędkości środowiska sieciowego
- oraz dodatkowo przedstaw się (Utwórz nowy temat w dziale: Witaj nieznajomy!)
Spełniłem wszystkie wymagania, a i tak nie mogę napisać nic na chacie, albo wysłać prywatnej wiadomości :(
 
@kaczucha
Jak pisałeś wiadomość to zapewne widziałeś ostrzeżenie że temat jest stary i mało jary. Ja jestem od 2014 i się na parę zmian załapałem, więc te podane wyżej mogą być mocno nieaktualne.
 
Tak, tak, oczywiście, że dostałem taki komunikat :)
Nie wiedziałem jednak, że już nie obowiązuje, stąd moje pytanie - zupełnie niezłośliwie, tylko najzwyczajniej w świecie się chciałem zapytać :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. forum dla początkujących