nędzny transfer - QNAP TS-459PRO II

Marcin1410

Nowy użytkownik
Noobie
14 Czerwiec 2011
9
0
1
Katowice
witam wszytkich,
mam drobny kłopot z moim nowym QNAP'em..., (QNAP TS-459PRO II)
coś jest nie tak w tej konfiguracji, bo przecież taki transfer nie jest normalny ;)
poniżej printskriny

aimg26.imageshack.us_img26_1912_topologia.png

aimg534.imageshack.us_img534_8066_copy02.png

aimg847.imageshack.us_img847_1949_copy1k.png


przeszukałem forum, ale nie zanlazłem nic co pomogło by mi rozwiązać ten problem...
Panowie, pomocy, bo sprzęt nie tani, a wyniki tak nędzne, że nie wiem czy lepiej płakać czy się upić ;)

pozdrawiam
Marcin
 

Załączniki

  • aimg26.imageshack.us_img26_1912_topologia.png
    aimg26.imageshack.us_img26_1912_topologia.png
    13,8 KB · Wyświetleń: 22
  • aimg847.imageshack.us_img847_1949_copy1k.png
    aimg847.imageshack.us_img847_1949_copy1k.png
    9,6 KB · Wyświetleń: 21
Faktycznie nedznie. Ja u siebie przy zaszyfrowanym woluminie (TS-459 pierwsza wersja) wyciagam ok. 17-20MB/s

Napisz cos wiecej o tym jak masz komputery skonfigurowane. Na skrinach widac tylko polaczenie przez Sambe. A jak jest z FTP, NFS?
 
Witam,
Czy transfer był słaby od samego początku ?.
Czy transfer spadł po aktualizacji oprogramowania ?.
Czy próbowałeś podłączyć komputer bezpośrednio do Qnap’a kablem krosowym ?.
Czy w konfiguracji Qnap’a masz wybrany interfejs 1 Gb/s ?.
Czy korzystasz z funkcji Port Trunking ?.
Czy w logach niema jakiś wpisów o błędach ?.
Czy instalowałeś jakieś dodatkowe moduły ?.
Jakie jest obciążenie procesora w statystykach ?.
 
z-ka napisał:
Faktycznie nedznie. Ja u siebie przy zaszyfrowanym woluminie (TS-459 pierwsza wersja) wyciagam ok. 17-20MB/s

Napisz cos wiecej o tym jak masz komputery skonfigurowane. Na skrinach widac tylko polaczenie przez Sambe. A jak jest z FTP, NFS?

przez FTP, leci 2 x wolniej,
o jaką konfigurację dokładnie chodzi ? (windows postawiony tydzień temu, wszystkie ustawienia defaultowe, nic nie kombinowane z jakimikolwiek ustawieniami sieciowymi)

jaroslawk napisał:
Witam,
1) Czy transfer był słaby od samego początku ?.
2) Czy transfer spadł po aktualizacji oprogramowania ?.
3) Czy próbowałeś podłączyć komputer bezpośrednio do Qnap’a kablem krosowym ?.
4) Czy w konfiguracji Qnap’a masz wybrany interfejs 1 Gb/s ?.
5) Czy korzystasz z funkcji Port Trunking ?.
6) Czy w logach niema jakiś wpisów o błędach ?.
7) Czy instalowałeś jakieś dodatkowe moduły ?.
8) Jakie jest obciążenie procesora w statystykach ?.


ad 1. tak
ad 2. trudno powiedzieć, zrobiłem aktualizację, zanim przetestowałem, zaraz po konfiguracji macierzy
ad 3. nie, niepróbowałem, jak tylko jakiś znajdę to sprawdzę (z xboxa był chyba skrosowany ?)
ad 4. hmmm..., nie widzę nigdzie możliwości wyboru, ale pokazuje połączenie gigabitowe

aimg9.imageshack.us_img9_874_ipsettingqnap.png


ad 5. nie (do czego służy ???)
ad 6. nie
ad 7. tak, zainstalowałem transsmision i twonkymedia, ale przed instalacją, serwer pracował tak samo "szybko" ;)
ad 8. obciążenie procesora wynosi 3-5 %, lub 10-25 % podczas kopiowania danych na serwer
 

Załączniki

  • aimg9.imageshack.us_img9_874_ipsettingqnap.png
    aimg9.imageshack.us_img9_874_ipsettingqnap.png
    6,7 KB · Wyświetleń: 20
Spróbuj jeszcze przełączyć wszystko na pierwszą kartę sieciową oraz podłączyć się bezpośrednio kablem krosowym.

Jak masz możliwość to wykorzystaj dla testów switch z DIR-615 ( wyeliminujesz uszkodzenie switcha NETGEAR)
 
po przełączeniu na pierwszzą kartę - bez zmian,
na DIR-615 testowałem w pierwszej kolejności, zamin dokupiłem switch netgear'a (wczoraj, więc nówka)

co do testów na kablu skrosowanym, to połączenie ma wygłądać tak:

A) laptop => kabel krosowy -> QNAP <- kabel sieciowy zwykły <- switch <- router

czy

B) laptop => kabel krosowy -> QNAP (tylko jak się połączyć, jak ip przydziela router (chyba ;))
 
próbuję na 4 komputerach..., 2 na win7 i dwa na mac os, jeszcze mi tu czegoś na linuxie do szczęścia brakuje
no nic, idę poszukać tego kabla

edit...
podłączyłem nowym, eleganckim, gigabitowym, ekranowanym, kablem crossover cat. 6 (z pozłacanymi końcówkami, kuffa)
i dupa, nie śmiga...
przypisałem ip, potem ustawiałem na automat, itp. i nic
qnap finder go widzi ale nie chce się z nim połączyć (w sensie, nie wyświetla strony logowania)
pewnie trzeba coś pozmieniać w ustawieniach jeszcze, ale dziś już nie mam siły się tym mordować (po każdej zmianie reset, i 10 min. w plecy - mocno irytujące)
 
nooo..., to ja wiem ;)
tylko co ?
jakie ip, jaka brama czy dnsy (jeżeli w ogóle są potrzebne przy takim połączeniu, a jak tak to jakie)
przepraszam Cię, jeżeli moje pytania są nieco infantylne, ale temat sieci, to dla mnie nieco egzotyka, pomimo prawie 20 letniego stażu jako user PC, zagłębianie akurat tego tematu nigdy nie było mi szczególnie potrzebne, a i nie specjalnie mnie fascynowało ;)
 
po podłączeniu i skonfigurowaniu sprzętu wg Twoich wskazówek, wyniki są następujące

przez sambe - 80 - 100 MB/s
przez web file managera - 50 - 60 MB/s
przez FTP - 25 MB/s
(wszystkie wyniki to upload)
czy powyższe wyniki są prawidłowe ? skąd ta różnica między ftp a samba ?
 
Widzę znaczne poprawienie osiągów prędkości.
Transfery są poprawne. Różnica miedzy Sambą a FTP to raczej normalna sprawa i spowodowana jest wydajnością serwera (ftp).
Jakiej długości masz kable łączące poszczególne urządzenia?. Kiedyś miałem podobny przypadek, ale na sieci 100Mb/s, że kabel o długości 1m nie działało a o długości 2, 5 zaczął działać poprawnie.
 
okablowanie różnej długości i w dużej ilości… :)
do połowy przyszłego tygodnia jestem poza domem, więc dokładnie nie pamiętam,
ale posprawdzam dokładnie całą instalacje (do tej pory to olewałem - kabel to kabel, zawsze działał - ale widzę że będę musiał pooglądać i pewnie część wymienić)
a tak swoją drogą, jak się połączyć z serwerem z poza sieci lan…, próbowałem się połączyć wpisując zew. ip routera i port 8080, ale nie odpala strony - pewnie trzeba skonfigurować router… no nic, zmierzę się z tym tematem jak wrócę do domu

w każdym razie wielkie Ci dzięki za pomoc w konfiguracji, jak będę miał jeszcze jakiś problem to się odezwę ;) (czyli pewnie za tydzień :))

p.s. można w jakiś sposób stworzyć własny folder / katalog w głównej strukturze (tam gdzie mamy download, multimedia itp.)
 
Może stworzyłeś pętlę pomiędzy routerem a switchem (dwa połączenia kablowe) i są przesyłane zdublowane pakiety.
Musisz przekierować port na routerze.
Tworzysz nowy udział sieciowy i jego nazwa pojawia się w głównym katalogu.