Pomoc Nadawanie uprawnień do folderów z poziomu Windows

inteligent

Nowy użytkownik
Noobie
30 Listopad 2020
3
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Mam nietypowy problem z nadawaniem uprawnień do folderów z poziomu Windows. Najpierw trochę informacji:
- na QNAP wszyscy użytkownicy mają założone swoje konta w (login to 6 liter),
- włączyłem na QNAP zaawansowane zarządzanie uprawnieniami,
- nie ma domeny Active Directory,
- użytkownicy mają zmapowany udział sieciowy na stałe z zapamiętanymi poświadczeniami.
- Wszyscy użytkownicy posiadają komputery z systemem Windows 10 Pro

W tym momencie 3 użytkowników ma nadane pełne uprawnienia do danego udziału (i u nich wszystko działa to znaczy odczyt, zapis).
Chciałbym aby właśnie Ci użytkownicy w razie potrzeby mogli nadać innym użytkownikom uprawnienia do danego udziału poprzez zakładkę zabezpieczenia w systemie Windows. I tutaj pojawi się problem.
Jeżeli użytkownik jest zalogowany do systemu Windows z uprawnieniami administratora lokalnego nie ma żadnego problemu. Prawy przycisk na katalog, zabezpieczenia, edytuj, dodaj, wpisujemy login użytkownika (6 liter), wybieramy "Sprawdź nazwy". Login się podświetla zatwierdzamy całość i wszystko działa bez problemu.

Niestety w sytuacji kiedy użytkownik pracuje na koncie Windows z ograniczonymi uprawnieniami w momencie wybrania przycisku "Sprawdź nazwy" pojawia się monit o wprowadzenia poświadczeń sieciowych (co ciekawe nie ma tego komunikatu na koncie administratora). Podaje jeszcze raz dane usera, który ma pełne prawa do tego folderu jednak pomimo to otrzymuję informację że nie można znaleźć obiektu o nazwie ....

Wygląda jakby w systemie Windows były jakieś ograniczenia na koncie "user" (bo na adminie wszystko działa).

Czy ktoś może pomóc w czym problem i gdzie szukać rozwiązania?

1.PNG 2.PNG


Model serwera: QNAP TS-473
 
Próbowałem w polu login wpisywać "NAS-MAGNET\piosoc" niestety bez rezultatu jednak jutro u spróbuję u klienta jeszcze raz.

Może problemem jest że podczas mapowania użyłem w polu login tylko nazwy usera i poświadczenia Windows gdzie jest to zapamiętane mnie nie puszczają. Spróbuję odmapować dysk i zamapować w taki sposób jak piszesz.
Sprawdziłem i niestety dalej nie działa. Odmapowałem dysk, restart komputera. Ponowna podłączenie gdzie w polu login nazwa_nas\user i zapamiętanie poświadczeń.
Sprawdziłem w menadżerze poświadczeń i zapisały się poprawnie.

Mogę przeglądać foldery itp. jednak przy próbie nadanie uprawnień sytuacja wygląda identycznie jak powyżej prośba o ponowne podanie poświadczeń podaje nazwa_nas\user potwierdzam i otrzymuje komunikat że nie można znaleźć obiektu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. active directory
  2. zarządzanie uprawnieniami
  3. https://forum.qnap.net.pl/threads/nadawanie-uprawnie%C5%84-do-folder%C3%B3w-z-poziomu-windows.37265/