NAS z możliwością edycji plików "na żywo" poprzez urządzenia z Androidem

lelar

Nowy użytkownik
Noobie
15 Grudzień 2023
1
0
1
46
QNAP
null
Ethernet
null
Witam wszystkich i proszę o pomoc w dosyć nietypowym problemie - próbowałem wysłać wiadomośc bezpośrednio do przedstawicieli QNAPa ale od tygodnia nie mam odezwu. Pozwoliłem sobie w takim razie na opisanie mojego problemu tutaj.

Aktualnie użytkuję NAS firmy S, ale brakuje mi jednej funkcjonalności, której S nie udostępnia. Szukam więc alternatywy innych firm - może inne firmy w tym QNAP mają jakieś produkty i oprogramowanie optymalne do moich potrzeb?

Jakie są potrzeby:
- dostęp do NASa lokalnie i zdalnie pod windowsem np. poprzez program RAI DRIVE (czyli montaż jako partycje dysku i dostęp oraz edycja niejako "na żywo" plików dostępnych na NASie = po edycji plik z poziomu NASa jest już zedytowany i wszyscy mają dostęp do wersji nowej bez konieczności wgywania, synchronizacji itp)
- analogiczny dostęp do NASa dla urządzeń pracujących na androidzie = mam w firmie notatniki elektroniczne BOOX pracujące na androidzie i często w wyjazdach potrzebuję edytować pliki DOC, ODP, DWG, PDF itp - w S mam możliwość wyłącznie ściągnąć plik na urządzenie, wyedytować i ręcznie przesłać poprawiony plik spowrotem na NASa; jest to cholernie upierdliwe i męczące i powoduje częste problemy z aktualnością plików; NAS S nie umożliwia edycji bezpośrednio z poziomu systemu Android - może któreś rozwiązanie QNAP to umożliwia???
- no i oczywiście możliwość pełnej synchronizacji z wybranym komputerem lokalnym (wersja na tym komputerze oraz wersja plików na NASie będzie spójna) = ale rozumiem, że taki wymóg to podstawowy wymóg który wszystkie NASy powinny spełniać.
- najczęsciej edytowane byłyby pliki typowo biurowe czyli DOC, ODT (open office), TXT (podstawowy) oraz PDF i DWG (autocad)

Czy w ofercie QNAPA jest coś takiego? Nie chodzi mi o drogi sprzęt - wystarczyłby podstawowy dwukieszeniowy umożliwiający swobodną pracę dla 4-5 osób maksymalnie.
Chciałbym podjąć decyzję w razie ewentualnego kupna jeszcze w tym roku.
Połączono posty:

Zapomniałem napisać o poziomie cenowym - zakładam do 1500-2000 zł maks. WIęcej chyba nie ma sensu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. office 365