Pomoc nie rozpoznano partycji urządzenia (dysku w TR-004)

wally79

Passing Basics
Beginner
16 Luty 2017
17
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Proszę o pomoc. Dziś podczas uruchamiania urządzenia rozszerzającego TR-004 otrzymałem komunikat że jeden z dysków nie uruchomił się prawidłowo (Nie rozpoznano partycji urządzenia. Upewnij się że system plików jest obsługiwany przez serwer NAS. Urządzenie rozszerzające TR-004 jest podłączone pod TS-251A z oprogramowaniem QTS 5.0.1.2346. W urządzeniu rozszerzającym TR-004 jest oprogramowanie 1.2.0. Dyski które znajdują się w TR-004 to dyski TOSHIBA HDWG480, które do tej pory działały bez zarzutu. Zresztą na pierwszy rzut oka dysk nie wykazuje żadnej awarii. Nie chcę formatować tego dysku bo stracę dane. Co można zrobić by odzyskać dostęp do zawartości tego dysku? Proszę o porady. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 

Załączniki

  • Dok1.pdf
    372,5 KB · Wyświetleń: 8
1681660308347.png
 
konfigurowałem ten dysk jako dysk pojedyńczy. Zresztą na załączonej fotografii pozostałe też są tak skonfigurowane. Wiem że to kiepska technologia ale mi to do tej pory pasowało. Moja wina
 
Ja nie zakładam że dysk jest uwalony bo problem jeśli już jest to po stronie serwera który podczas "wyrzucania" dysków powinien jednostkę rozszerzającą wprowadzić w stan czuwania a tym razem tak nie było.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. problem z dyskiem
  2. raid 5
  3. raid 1