Pomoc Optymalna synchronizacja plików

NickName

Nowy użytkownik
Noobie
23 Sierpień 2015
1
0
1
124
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Mam pytanie odnośnie QNAP NAS model TS-453. Głównym zastosowaniem ma być backup danych oraz synchronizacja plików.
Pytanie jest następujące :)
Chciałbym, wspóldzielić między dwoma komputerami katalogi (załóżmy, że jeden). Dostęp byłby zarówno z systemu Windows jak i Linux.
Czasem na plikach pracowałbym z Windows czasem z Linux.
W jaki sposób zapewnić synchronizację plików między tymi dwoma komputerami? Najlepsze byłoby rozwiązanie w stylu GIT (tylko w tym przypadku zastosowanie GIT jest niemożliwe). Zastanawiałem się nad dyskiem iSCSI (najlepszy, bo współdzielony jeden dysk), który byłby montowany do każdego z komputerów albo katalogami webDAV.
Jednak czasem mogę nie mieć dostępu do sieci, w związku z czym chciałbym mieć lokalną kopię aktualnych do pracy. No i wtedy problem jest z wgrywaniem z powrotem z dwóch różnych komputerów plików na iSCSI (dane modyfikowane mogą się wymieszać). Innym rozwiązaniem jest rsync, ale wydaje mi się, że nie ma możliwości zapewnienia w nim synchronizacji w przypadku pracy w wymieniony sposób z danymi.
Prócz tego cały folder danych chciałbym backup'ować, ale to już w zasadzie jest prosta sprawa.

Czy moglibyście może wskazać jakieś rozwiązanie, które sprawdziłoby się w tym przypadku? Zależy mi właśnie na synchronizacji danych między dwoma komputerami oraz możliwością pracy na lokalnej kopii i potem wgrywania danych z powrotem na dyski zdalne.

Dzięki, pozdrawiam!