Pomoc [Owncloud] konfiguracja ostrzeżeń

Speyson

Passing Basics
Beginner
12 Kwiecień 2016
23
1
3
44
QNAP
TS-x53D
Ethernet
56 GbE
Cześć jestem po dziwnej awarii qnap Container Station usunęło mi contenery dotyczące owncloud. Niestety musiałem uruchamiać wszystko od początku. Potrzebuję pomocy, gdyż nie nawidzę żadnych błędów i ostrzeżeń.
Mam uruchomiony owncloud w kontenerze, wszystko działa ok. ale nie potrafię poradzić sobie z ostrzeżeniami zamieszczonymi poniżej. Dodam, że próbowałem już większości rozwiązań znalezionych w sieci i w AI, jednak QNAPa raczej te rozwiązania nie dotyczyły.
Kod:
Aktualnie korzystasz z tej strony przez HTTP. Zalecamy skonfigurowanie serwera w taki sposób, aby można było z niego korzystać przez HTTPS. Zapoznaj się ze wskazówkami bezpieczeństwa opisanymi w naszej dokumentacji security tips.
Nie skonfigurowano pamięci podręcznej. W celu zwiększenia wydajności skonfiguruj memcache, o ile jest dostępne. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji.
 
Mam zainstalowany redis w kontenerze i mogę się do niego dostać poprzez docker exec -it some-redis redis-cli. Ale gdy dodaję wpisy do pliku ownclouda config.php robię docker stop owncloud, docker start owncloud otrzymuję "Uncaught Error: Call to a member function getLogger() on null in /var/www/html/index.php:86 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/html/index.php on line 86"
I w dodatku po ponownej instalacji ownclouda pojawiło się dodatkowe ostrzeżenie "Transactional file locking should be configured to use memory-based locking, not the default slow database-based locking."
Co do redis to już mi ręce opadają, bo próbowałem wszystkich sposobów na jakie natrafiłem w sieci.
Mógłby mnie ktoś bardziej precyzyjnie nakierować na rozwiązanie, próbowałem samodzielnie rozwiązać problem z samoczynnym usunięciem kontenerów - pewnie przez jakąś aktualizację, potem instalację ownloud od zera. Teraz wydaje mi się to banalnie proste, ale nie sądziłem, że ugrzęznę na configuracji ownclouda.
Plik docker-compose.yml
Kod:
version: '3'

services:
  db:
    image: mariadb:10.2
    container_name: owncloud-db
    restart: always
    environment:
      - MYSQL_ROOT_PASSWORD=admin
      - MYSQL_USER=owncloud
      - MYSQL_PASSWORD=owncloud
      - MYSQL_DATABASE=owncloud
    volumes:
      - "/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/owncloudv10/db:/var/lib/mysql"

  owncloud:
    image: owncloud:10.0.10
    container_name: owncloud-app
    restart: always
    links:
      - db
    volumes:
      - "/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/owncloudv10/data:/var/www/html/data"
      - "/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/owncloudv10/config:/var/www/html/config"
    ports:
      - "4490:80
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. container station
  2. database
  3. owncloud