Pomoc Pierwsza konfiguracja TS-464 - system na ssd m.2 + migracja dysków HDD z poprzedniego nas TS-253A

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

bojamar

Nowy użytkownik
Noobie
28 Sierpień 2016
10
1
-1
1
Łódź
QNAP
TS-x64
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

właśnie dotarł do mnie nas TS-464 ( 4-ro dyskowy) oraz dysk ssd 2tb wd red sn700.

Chcę postawić system a następnie zainstalować dwa dyski po 8Tb wd red (z danymi).
Dyski te były wyjęte z poprzedniego nas TS-253A ( dwu zatokowy) w 2018r.

W związku a tym mam pytanie jak przeprowadzić taką operację prawidłowo.
Może jest gdzieś na forum podobny przypadek omówiony?
Ja jakoś nie potrafiłem odnaleźć.

Z poprzedniego nas mam plik bin z kopią zapasową systemu oraz katalog OPEN VPN( nawet nie pamiętam w jakim celu) utworzony na dysku pc.

Z góry dziękuję za informacje.
 
Wyłączyć nasa
Zamontowac m2
właczyć nasa
Zainstalować na nim system, zrobić domyślne woluminy, zainstalować jakiś program z AppCenter i upewnić się że zainstaluje sie on tylko na dysku M2.

na działajacym nasie
Zamontowac stare HDD
w managierze dysków kliknąć ODZYSKAJ
jeśli odzyskanie dysków nie pomoże, to otwieraj ticket do qnapa, niech to naprawią.

plik bin działa tylko na tym samym modelu nas z dokładnie tą samą konfiguracją sprzętowo - programową.
 
Dzięki.
Czy to problem ? - nie wiem jaka była kolejność tych hdd w poprzednim nas
Połączono posty:

Dyski były poprzednim jako pojedyńcze, ale jak próbowałem je zamontować w pc to oczywiście nie dało rady. Rozumiem, że muszą byc ponownie od serwera oba włożone i ODZYSKAJ.
NIe wiem tylko co z tą kolejnością w moim przypadku.
 
Cześć,
Gdzieś było, bo też się przeklikuje przez wątki z ponowną inicjalizacją QNAPa i nie nie mogę odszukać. Jeżeli dobrze kojarzę, to ktoś wspomniał, żeby wyczyścić dyski z danymi. Oczywiście jeśli można. Postawić system na SSD i dopiero potem zamontować dyski na dane. Była jakaś sytuacja, że system rozpoznał na przełożonych dyskach, że pracowały w macierzy.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja
  2. migracja nas
  3. Dyski do TS-464
  4. System na SD
  5. PIERWSZA KONFIGURACJA
  6. ts-464
  7. migracja dysków
  8. system ssd
  9. inicjalizacja
  10. m2
  11. migracja systemu na ssd
  12. Ticket
  13. dysk ssd