Pomoc Plex Media Serwer - problem z usunięciem

MarkosdPL

Entry Technician
Q Associate
21 Wrzesień 2014
43
2
8
61
markiewicz.info
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0486 build 20180215
Model serwera: QNAP TS-269L

Mam problem z usunięciem Plex Media Serwer 1.11.3.803 - ale po kolei...

Gdy po grudniowej aktualizacji firmware okazało się, że w miejsce mojego ulubionego XBMC pojawił się HD Player, szukałem sposobu na korzystanie z multimediów na telewizorze i muzycznym odtwarzaczu sieciowym w podobny sposób jak na XBMC. Wybór padł na Plexa. Najpierw zainstalowałem Plex Media Serwer dostępny w App Center mojego serwera. Po jego uruchomieniu i konfiguracji, a następnie po zainstalowaniu Plex Media Playera na moim PC okazało się, że że mogę pobrać aktualizację Plexa i ręcznie ją zainstalować na serwerze. Zrobiłem to i przy kolejnym uruchomieniu Plex Media Playera na komputerze nie było już informacji o dostępności aktualizacji. Ponieważ w międzyczasie udało mi się z pomocą jednego z użytkowników forum uzyskać paczkę XBMC działającą na moim TS-269L, postanowiłem wyłączyć Plex Media Serwer. Po jakimś czasie zauważyłem w Powiadomieniach o zdarzeniach informacje o błędach:
Błąd 2018/03/02 21:52:42 System 127.0.0.1 localhost Plex Media Server hasn't been enabled or started ...

W tej sytuacji postanowiłem usunąć Plex Media Serwer z systemu. W App Center z podręcznego menu pod ikoną Plexa wybrałem Usuń i... od kilku dni, wciąż pod wyszarzoną ikoną widnieje napis "Usuwanie". Tej samej treści "dymek" pojawia się po najechaniu kursorem na ikonę Plexa.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jakieś rozwiązanie?
 

Załączniki

  • plex.jpg
    plex.jpg
    162,5 KB · Wyświetleń: 44
W tej sytuacji postanowiłem usunąć Plex Media Serwer z systemu. W App Center z podręcznego menu pod ikoną Plexa wybrałem Usuń i... od kilku dni, wciąż pod wyszarzoną ikoną widnieje napis "Usuwanie". Tej samej treści "dymek" pojawia się po najechaniu kursorem na ikonę Plexa.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jakieś rozwiązanie?
Zaloguj się po SSH do serwera...
Bash:
cat /etc/config/qpkg.conf

Znajdź sciezke do Plexa...
Bash:
mv /share/?_DATA/.qpkg/nazwa_katalogu_plex /share/?_DATA/.qpkg/nazwa_katalogu_plex.bak
 
To chyba nieco wyższa szkoła jazdy niż to co ja do tej pory opanowałem. Powalczę z tym w weekend, bo muszę najpierw rozkminić temat "zalogowania po SSH".

No i nie wiem, czy przeglądarka czegoś mi nie wycina, bo pod ramką ze ścieżką mam komunikat "Syntax error" i nie wiem co miałbym po odszukaniu ścieżki zrobić ;)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xbmc 13