Pomoc Pomoc z konfuguracją serwera VPN oraz klienta

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wnuczus

Entry Technician
Q Associate
2 Grudzień 2015
32
3
8
34
QNAP
Ethernet
null
Cześć,

to będzie dosyć skomplikowane.

Mam internet z PLUSA. Mam publiczne statyczne IP 46.77.74.80
Router od od plusa to IDU 100 nie ma niestety automatycznego przekierowywania portów niestety
aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phpnlBSC8_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_10.07.52.png

Do tego routera jest podłączony drugi router, jest on szybszy i na automatyczną konfiguracje portów jego IP 192.168.0.9 a model to Netgear WNDR4300
aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phprIP3ce_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_10.13.10.png

A do NETGEARA Na końcu mamy QNAP 212P

aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phpIZQkMr_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_10.15.07.png

aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phppdAuC8_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_10.17.15.png


No i niestety pomimo tego nie mogę się połączyć z VNP

Dodam, że na obu ruterach jest włączone DHCP, nie wiem czy to dobrze czy to źle.

Proszę Was o jakeś rady

Pozdrawiam
 
Uff, ciężka sprawa bo IDU-ODU :)
Dałeś sobie wcisnąć najgorszą rzecz jaką mogłeś dostać od operatora. Nie dość że jest ubogi w funkcjach to jednocześnie pozbyłeś się przyszłościowo możliwości zmiany operatora lub skorzystania z L800 czy L2600. O braku 3G oraz limicie max 30Mb/s już nie wspomnę.

Ale jeśli robisz to za podwójnym NAT'em stosując dwa routery to przynajmniej na pierwszym(IDU) daj DMZ na drugi i nie baw się z przekierowaniami. Wszystko będziesz ustawiał na tym Netgearze.

upload_2015-12-8_10-57-13.png

Jeśli VPN się nie zapina sprawdź czy router daje możliwość przekierowania protokołu GRE, bo PPTP na tym pracuje.

Dodam, że na obu ruterach jest włączone DHCP, nie wiem czy to dobrze czy to źle.
DHCP może być włączone, aczkolwiek kluczowe urządzenia tj. serwery powinny mieć ustawiony adres na sztywno - poza zakresem przydziału DHCP. Bo ci się przekierowania pogubią po restarcie.
 
Witamy na forum :)

1. Zwykle urządzeniom sieciowym jak NAS, router, ustawia się adres IP na sztywno , albo w serwerze DHCP robi się dzierżawę na stałe - unika się dzięki temu wielu kłopotów

2. Jak uporządkujesz już adresy IP to przekierowanie VPN powinno wyglądać tak :
na routerze PLUSA - takie same porty jak z QNAPa ,adres IP NetGeara
na routerze NetGeara - przekierowane port QNAPa ze wskazaniem na IP QNAPa

na obu routerach nie może być blokowany VPN - różnie się to nazywa GRE, VPN access, PP2P, LLTP - pisze nazwy z pamięci więc mogłem sie pomylić

3. Na pewno ten adres jest publiczny ?
 
Dzięki wszystkim za tak szybką pomoc! Sprawdzę Wasze rady dopiero w domu.

Tak podsumowując

Wpisuje w DMZ adres IP rutera
192.168.0.9 Netgeara

i robie wszystkie przekierowania portów tylko na netgear, ODU olewam.
A nie wiem czy to ważne ale dla mnie trochę dziwne, że jak wejdę na stronę

myQNAPcloud service i się zaloguje do swojego konta to widzę jakimś cudem wszystkie swoje pliki. Jak to jest możliwe skoro nie ma dobrego przekierowania?
Niestety nic to nie dało
idu/odu
aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phpKwXg7v_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_19.53.40.png

Netgear
aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phpEpyV33_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_19.54.15.png

qnap

aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phpsn3nMX_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_20.02.38.png





osx
aforum.civilization.org.pl_img_wnuczus_phpZKOHKb_Zrzut_ekranu_2015_12_08_o_19.58.48.png
 
Port 1723 is closed on 46.77.74.80
Port 1194 is closed on 46.77.74.80

Widzę że openvpn i ppptp masz na innych adresach wewn ? Tak to sam rozdzieliłeś ? I co ustawiłeś w NASie tj na jakim interfejsie ma być usługa ?

Jak na innym adresie wewnętrzym? na ruterze w przekierowaniu mam ten sam IP.

Interefejs czyli PTTP?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.