problem z drukarką - samba

dagon

Nowy użytkownik
Noobie
31 Grudzień 2009
4
0
1
Mam problem z drukarką hp laserjet p1102. Drukowanie odbywa się pomyślnie, jest tylko jeden mały szkopuł. Drukarka nie ma żadnych przycisków na swojej obudowie, dlatego przy wyborze druku obustronnego, który w tym modelu niestety realizowany jest ręcznie ( po wydrukowaniu stron parzystych trzeba przełożyć kartki z powrotem do podajnika), wydrukowaniu pierwszej partii stron - pali się pomarańczowa dioda informująca, że należy przełożyć kartki aby kontynuować drukowanie należy prawdopodobnie nacisnąc przycisk OK w oknie dialogowym które powinien wygenerować sterownik - niestety w przypadku podłączenia przez qnap'a okno to nigdy się nie pojawia. Jakieś pomysły ? Może to kwestia delikatnej zmiany konfiguracji CUPSa na qnapie ?
 
Obawiam się, że ta funkcja będzie niemożliwa do zrealizowania. Tak jak piszesz najprawdopodobniej do tej drukarki jest jakieś oprogramowanie, które wymaga bezpośredniej komunikacji z komputerem.
Rozwiązaniem może być najpierw wydrukowanie stron nieparzystych, odwrócenie papieru i puszczenie do wydruku stron parzystych.
 
Z tego co sie zdażylem zorientować, to na qnapie nie ma cupsa tylko printcap. Wydaje mi sie, ze jest to kwestia przesylania tych odpowiedzi od drukarki. Pytanie tylko w jaki sposob to zrealizowac. Na komputerze kliencie jest zainstalowany oryginalny sterownik do drukarki a samba ma na celu jedynie dostarczenie warstwy komunikacji poprzez siec.
 
Witam
Jako bardzo świeży na tym forum i w obsłudze QNAPA zwracam się z zapytaniem jak podpiąć i uruchomić drukarkę HP 1102 do sieci lub serwera. W wątku trafiłem na wypowiedzi że z jakimiś problemami ale działa, ja nie mogę jej zainstalować i uruchomić. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
 
gdzie znaleźć listę drukarek dedykowanych do qnapa?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. drukowanie