Pomoc Problem z pełną prędkością Quick Access

september

Nowy użytkownik
Noobie
29 Październik 2017
9
2
3
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Witam

Jak wymusić aby mój QNAP komunikował się z PC za pomocą portu Quick Access z pełną prędkości standardu USB 3.0 czyli 5Gb/s? Zauważyłem, że po spięciu QNAPa z PCetem za pomocą kabla USB-C->USB 3.0 zostało utworzone połączenie a'la LAN i prędkość tego połączenia to 1Gb/s i taką przepustowość osiągam maksymalnie. Skoro jednak mam możliwość skorzystania z USB 3.0 to chciałbym aby transfery osiągały wyższe prędkości. Gdzie może tkwić problem. Mnie się wydaje, że to połączenie "LAN" ze względu na sterownik ma jedynie 1Gb/s, gdyby w ustawieniach tego połączenia była możliwość ustawienia wyższej prędkości to wszystko by zadziałało zgodnie z moimi oczekiwaniami, jednakże nie mam takiej możliwości. Sterownik, który obsługuje to połączenie tworzy w systemie takie urządzenie: Realtek USB GbE Family Controller. Sprawdziłem na stronie Realteka czy nie ma tam nowszego sterownika, ale bez powodzenia, jedynie ten 10/100/1000. Jest inny sposób podłączenia QNAPa do PC, aby osiągnąć te magiczne 5Gb/s?

Nabyłem na AlleDrogo kabelek USB-C->USB 3.0 (ten niebieski), który miał niby poprawić osiągi tego połączenia.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0369
Model serwera: QNAP TS-653B
 
3.1 dobre :) ale jestem tak stary, że pamiętam doskonale tę nakładkę, a tak serio to na pokładzie PC mam win7 64bit, płyta główna to Gigabyte Z97X-UD3H, która ma 6 sztuk USB 3.0
 
Też dotarłem do tej wiadomości, gdybym jednak osiągnął połowę tego co daje USB 3.0 to było by i tak 2.5x szybciej niż po LANie 1GB. Dzięki, nie pozostaje nic innego jak czekać na poprawę tego buga.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Quick Access